Димитров ще стъпи на “свещената трева на “Ол Инглънд Клъб

...
Димитров ще стъпи на “свещената трева на “Ол Инглънд Клъб
Коментари Харесай

Григор е близо до завръщане в топ 20, днес стартира участието си на Уимбълдън

Димитров ще стъпи на “свещената трева ” на “Ол Инглънд Клъб ” още през днешния ден, защото мачът му със Стив Джонсън е включен в програмата на първия ден от най-стария и влиятелен мейджър шампионат. Двамата ще премерят сили на корт №12, като се чака това да стане към 19 часа или по-късно наше време.

Това ще бъде трети двубой сред Григор и 92-рия в международната класация американец на “Уимбълдън ” след тези през 2015-а и 2016 година. Първо преди 7 сезона Гришо реализира триумф със 7:6(8), 6:2, 7:6(2), а противникът му взима реванш на идната акция с 6:7(6), 7:6(3), 6:4, 6:2, като тогава Джонсън прави най-хубавото си показване в шампионата и доближава осминафиналите.

Иначе Григор и американецът имат общо седем мача до момента между тях и нашият топ тенисист води с 5:2 победи. За последно двамата играха през 2019-а в Лос Кабос и топ тенисистът ни се наложи със 7:6(4), 4:6, 7:6(5).

От другите българи Димитър Кузманов записа ново рекордно класиране в кариерата си - 173-то място с актив от 319 точки. Адриан Андреев падна с пет места до №362 със 119 точки, а Александър Лазаров се изкачи с една позиция доо №379.

Единствената смяна в топ 10 е размяната на позиции сред Стефанос Циципас и Каспер Рууд, като гръцкият тенисист измести норвежеца от 5-ото място. На върха остава Даниил Медведев, който няма да взе участие на “Уимбълдън ” заради наложената възбрана от уредниците по отношение на играчите от Русия и Беларус. Той е с актив от 7955 точки, а вторият Александър Зверев е със 7030. Новак Джокович е трети с 6770 точки.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР