Димитров отпадна още на старта във ВиенаГригор Димитров отпадна още

...

Димитров отпадна още на старта във Виена

Григор Димитров отпадна още в първия кръг на шампионата от сериите АТР 500 във Виена, откакто загуби от казахстанеца Михаил Кукушкин с 4-6, 6-4, 4-6.

Българският тенисист бе доста неуверен през целия дуел, изключително на личен сервис, като даде на противника си цели 18 благоприятни условия за пробив. Кукушкин съумя да вземе един път подаването на Григор в първата част, с цел да поведе в резултата, а във втория сет хасковлията трябваше да избавя точки за пробив във всичките си пет сервис гейма, само че съумя да го стори и от своя страна да нанесе решителен удар в 10-ия гейм, с цел да вкара мача в решителен сет. В него казахстанецът проби още на старта, а Димитров имаше отличен късмет да върне пробива при 4-5, когато дръпна с 40-0, само че съперникът му взе пет следващи точки и затвори мача след два часа и 22 минути игра. По този метод Кукушкин се класира за втория кръг на конкуренцията, където ще срещне руснака Андрей Рубльов, до момента в който за Димитров остава единствено един шампионат до края на сезона – Мастърс в Париж, който стартира идната седмица. /БГНЕС
Източник: bgnes.com