Димитър Найденов от “ (ДБ) предлага да се обмисли промяна

...
Димитър Найденов от “ (ДБ) предлага да се обмисли промяна
Коментари Харесай

От ДБ предлагат кеят на Доган да стане държавен и за обществено ползване

Димитър Найденов от „ “ (ДБ) предлага да се обмисли смяна в законите, с която противозаконният пристан в лятната резиденция на Ахмед Доган в „ Росенец “ да стане държавен и да бъде възложен за публично прилагане, заяви пресцентърът на Демократична България. От там напомнят, че през вчерашния ден Дирекцията за народен строителен надзор (ДНСК) е открила, че удължението на кейовата стена пред летните сараи на Доган е построено без нужните строителни бумаги.

От пресцентъра осведомят, че в изявление за бТВ Димитър Найденов е декларирал, че за разлика от останалите противозаконни постройки към резиденцията в „ Росенец “, в този случай има явен притежател, който ще е виновен за събарянето му.

„ Другите противозаконни постройки към „ Сараите “, издигнати върху държавна земя, бяха приписани на “неизвестен причинител ” и затова всички жители ще се наложи да платим от джоба си разноските по премахването им. За наша наслада за нелегално издигнатия пристан има съответно публикуван акт за благосъстоятелност, от който излиза наяве името на притежателя и това е свързваната с господин Доган компания „ Хермес Солар “, разяснява той.

„ Държавата би трябвало да задължи притежателя на противозаконния градеж да си поеме разноските по премахването му, както е по закон, а не още веднъж ние всички да платим за непознати нарушавания, под претекст, че са осъществени от “неизвестен причинител ”, прибавя Найденов.

Той стартира и опцията да се откри метод кеят да се резервира и всички жители да имат достъп до него.

„ Още по-добре би било страната да намерения за законодателна самодейност, с цел да може издигнатото в акваторията скъпо оборудване да бъде непокътнато като държавна благосъстоятелност и да бъде предоставено за публичен достъп на българските жители “, показва Найденов, представен от партийния пресцентър. 
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР