Димитър Кузманов загуби на осминафиналите на турнира на клей от

...

Поражение за Кузманов и успех за Андреев в Италия

Димитър Кузманов загуби на осминафиналите на шампионата на клей от сериите на " Чалънджър " в Генуа (Италия) с награден фонд от 134,920 $.

Националът на България отстъпи с 6:7(4), 3:6 от поставения под № 2 и №66 в международната класация Тиаго Монтейро (Бразилия).

Първата част мина без пробиви, а при 3:2 Мико пропусна три благоприятни условия за брейк. В тайбрека Кузманов поведе с 2:0 точки, само че завоюва единствено две от идващите девет разигравания.

Във втория сет Кузманов изостана с 0:3 и не можа да навакса.

По-рано през днешния ден Адриан Андреев изигра свръхестествен мач и се класира за четвъртфиналите на шампионата.

Андреев избави три мачбола и победи с 3:6, 7:6(6), 6:4 №64 в международната класация Корентен Муте от Франция. Срещата продължи 3 часа и 1 минути.

В първия кръг Адриан отстрани със 7:6(3), 1:6, 6:4 №270 в международната класация Салваторе Карузо от Италия.

Българинът позволи два пробива и загуби с 3:6 първия сет против Муте. Във втората част Андреев поведе с 4:2, само че позволи равнене при 4:4. При 4:5 той избави два мачбола на личен сервис, а при 5:6 - още един, с цел да вкара сета в тайбрек. В него Андреев завоюва с 8:6 точки.

В третия сет Адриан съумя на два пъти да навакса пасив от пробив. При 5:4 Андреев проби на нула Муте и затвори мача в своя изгода.

За триумфа си Андреев проработи 25 точки за международната класация.

На четвъртфиналите Андреев ще играе против №181 в света Раул Бранкачио от Италия. Двамата не са играли до момента.

Кузманов и Андреев ще вземат участие в седмото издание на шампионата от категория ATP 250 от 25 септември до 2 октомври в зала „ Арена Армеец ". Кузманов ще стартира непосредствено от главната скица, а Андреев ще започва от квалификациите.