Димитър Кузманов се класира за 1/4-финалите на турнира по тенис

...

Димитър Кузманов стигна до 1/4-финалите на Чалънджъра в Оейраш

Димитър Кузманов се класира за 1/4-финалите на шампионата по тенис на клей от сериите " Чалънджър " в Оейраш (Португалия) с награден фонд 45730 евро.

Поставеният под номер 8 в схемата българин победи с 6:2, 6:1 немския квалификант Лукас Герх, който е 386-и в света. Срещата продължи 88 минути.

Мико не позволи пробив в дуела, като отрази всичките 8 благоприятни условия за брейк на противника. Той поведе с 4:1 гейма по пътя си към триумфа в първия сет, а във втората част дръпна с 5:0 и това се оказа решаващо. С успеха Кузманов проработи 16 точки за международната класация, в която заема 208-ото място.

На четвъртфиналите Мико ще играе против втория в схемата Зденек Коларж (Чехия), 150-и в класацията на АТП. Двамата са се срещали три пъти, всичките през предишния сезон, като Кузманов води с 2:1, само че 25-годишният Коларж завоюва последната им мач със 7:5, 6:2 в Баня Лука.
 Виктория Томова започва с победа в Португалия

Първата ракета на България направи поврат и се наложи с 3:6, 7:6(5), 6:3 над Юлия Грабхер