Димитър Кузманов победи бивш №51 в света в Малага Българинът

...

Бивш №17 в света спря Адриан Андреев на турнира в Малага

Димитър Кузманов победи някогашен №51 в света в Малага

Българинът в профил Корентен Муте

Българинът Адриан Андреев отпадна от тенис шампионата от сериите " Чалънджър " на твърда настилка в испанския град Малага с награден фонд 145 хиляди $. В среща от първия кръг той загуби след поврат с 6:4, 0:6, 5:7 против представителя на домакините Алберт Рамос Виньолас.

В самото начало на дуела, траял над два часа и половина, Андреев взе задатък от 3:0 и 4:2, след което поведе в мача след 6:4.

Испанският тенисист, който през 2017 година стигна до №17 в международната класация, изравни резултата, откакто завоюва шест следващи гейма във втория сет. Силната серия на Виньолас продължи и той си обезпечи преднина от 3:0 и 4:1 в третата част, само че Андреев съумя да се върне в дуела и да направи поврат до 5:4 в своя изгода, след което сервира несполучливо за продобиване на дуела и Виньолас направи поврат до 7:5.

Другият българин, който взе участие на шампионата в Малага Димитър Кузманов във втория кръг ще се изправи против италианеца Флавио Коболи.