Димитър Кузманов е само на победа от участие в основната

...

Кузманов със страхотна победа в Париж

Димитър Кузманов е единствено на победа от присъединяване в главната скица на Откритото състезание на Франция по тенис. Националът на България реализира втората си победа в пресявките в Париж.

Мико се наложи с 6-3, 3-6, 6-3 над 20-годишният Флавио Коболи от Италия, който е №153 в света. Срещата продължи 1 час и 53 минути.

За влизане в главната скица Кузманов ще играе против №203 в международната класация Сантяго Родригес Таверна от Аржентина.

Мико проби за 3-1 в първия сет и резервира преднината си до края му за 6-3. Във втората част Кузманов изостана с 0-3, само че съумя да изравни за 3-3. Българинът обаче позволи още един пробив и загуби сета с 3-6.

В третата решителна част Мико проби за 3-1, а по-късно съумя да затвърди за 4-1. След това Кузманов взе двата гейма на личен сервис и затвори мача с 6-3, подчертава БФТ.