Димитър Кузманов даде аванс за България срещу Мексико на старта

...

Кузманов спечели един от най-трудните мачове в кариерата си

Димитър Кузманов даде задатък за България против Мексико на старта на купа " Дейвис "! Втората ни ракета завоюва един от най-тежките мачове в кариерата си. Той победи с 2:0 сета (6:1, 6:1) Луис Патиньо.

Успехът бе сложен, защото Мико излезе на корта, макар че часове преди дуела бе сполетян от персонална покруса - гибелта на татко му Савко.

Кузманов доминираше против 424-ия в света Патиньо и се наложи с лекост. Българинът си разреши разпределяне само в шестия гейм на откриващата част и противникът прекъсна серията му, само че Мико затвори сета при 6:1.

Същият бе резултатът и след края на втората част, в която Патиньо поведе в самото начало, само че Кузманов не позволи изненада и постави точка на разногласието за 49 минути.

Сблъсъкът сред България и Мексико за купа " Дейвис ", който е плейоф за група I на Световна група II, продължава с мач сред Адриан Андреев и Херардо Лопес Виясеньор.