Димитър Димитров постигна първа победа като треньор на Лудогорец в

...

Лудогорец разгроми с 5:0 Дунав в Русе

Димитър Димитров реализира първа победа като треньор на " Лудогорец " в шампионата на Първа лига, след триумфа в Лига Европа над " Судува ". Шампионите завоюваха изрично с 5:0 гостуването си против " Дунав " в 6-ия кръг на шампионата.
Димитров бе дал отмора на съвсем всички, които играха против " Судува ", само че останалите оправдаха изцяло доверието. Холандецът Върджил Мисиджан откри в 23-ата мин. след неточност на Христо Попадийн. След 14 минути бразилецът с български паспорт Марселиньо удвои с глава.
" Лудогорец " се отдръпна на почивката с задатък от три гола, откакто Попадийн си означи автогол в 42-ата мин., пробвайки се да почисти в ъглов удар.
През втората част " Лудогорец " нямаше особени усложнения от страна на " Дунав " и даже съумя да си направи успеха по-убедителна. В 74-ата мин. бразилецът Жуниор Кишада получи пас от Жоао Пауло и направи 4:0, а в 85-ата мин. холандецът Джоди Лукоки оформи крайния резултат.
Източник: segabg.com