Мачът Беласица – Фратрия ще е последен в кариерата на известен съдия
Димитър Буров е роден на 29 юли 1981 година в София.
Като дете Димитър Буров се занимава с разнообразни типове спорт – плуване, джудо и футбол, до юноши старша възраст в ПФК „ Левски “ при треньора Веселин Личев. Като боец играе в „ Армеец “ София, чийто треньор му е з.м.с. Борис Гаганелов.
През 2001 година прави първи стъпки във футболното съдийство. Първи негов преподавател в тази област е известния български футболен арбитър проф. Георги Игнатов. Първият формален мач в професионалния футбол управлява на 17.09.2011 година на стадион „ Ивайло “ в град Велико Търново сред локалния „ Етър “ и „ Добруджа “ от град Добрич. 100-тния си мач си мач в професионалния футбол управлява на 24.04.2026 година в град Габрово сред локалния „ Янтра “ и „ Спартак “ Плевен. Най-паметния мач в кариерата му като футболен съдия досега е този във Велико Търново сред „ Етър “ и „ Добруджа “, приключил 2:1.
Възхищавал се е и в същото време се е учил в съдийството от известните арбитри братята – близнаци Любе Спасов и Любен Ангелов, Димитър Димитров – Каубоя, Момчил Врайков, Димо Момиров, Николай Йорданов и Атанас Узунов.
Най-добре се е чувствал на терена с асистентите Георги Тодоров, Мартин Венев и Николай Стойков.
На въпроса „ Защо избра Петрич за бенефисния мач в кариерата си като футболен арбитър “, той отговори следното: „ За любовта думите не стигат. За мен е горделивост, че ще завърша съдийската си кариера на именития стадион „ Цар Самуил “, където отборът на „ Бела “ в продължение на дълги години възхищаваше футболната общност с невероятните си игри, побеждавайки и най-силните тимове на България. Агитката на „ Беласица “ е същинска и неподправена. И всичко това не остана неусетно от мен. Тя не може да бъде излъгана. Силно съм сюрпризиран, че тимът на „ Беласица “ изпадна в аматьорския футбол и съм убеден, че ще бъде изработен разбор на изтичащото състезание и „ Бела “ още веднъж ще се завърне в професионалния футбол “.
По времето на всички тези години Димитър Буров съумя да управлява единствено 100 мача заради няколко аргументи: тежки травми и персоналното мнение, което е изразявал на другите шефове на съдийските комисии за методите и методите им на работа, които са нямали нищо общо с честното и обективно съдийство. Заради своенравния му темперамент, изключително на терена, неговите сътрудници го назовават „ Генерала “.
Като дете Димитър Буров се занимава с разнообразни типове спорт – плуване, джудо и футбол, до юноши старша възраст в ПФК „ Левски “ при треньора Веселин Личев. Като боец играе в „ Армеец “ София, чийто треньор му е з.м.с. Борис Гаганелов.
През 2001 година прави първи стъпки във футболното съдийство. Първи негов преподавател в тази област е известния български футболен арбитър проф. Георги Игнатов. Първият формален мач в професионалния футбол управлява на 17.09.2011 година на стадион „ Ивайло “ в град Велико Търново сред локалния „ Етър “ и „ Добруджа “ от град Добрич. 100-тния си мач си мач в професионалния футбол управлява на 24.04.2026 година в град Габрово сред локалния „ Янтра “ и „ Спартак “ Плевен. Най-паметния мач в кариерата му като футболен съдия досега е този във Велико Търново сред „ Етър “ и „ Добруджа “, приключил 2:1.
Възхищавал се е и в същото време се е учил в съдийството от известните арбитри братята – близнаци Любе Спасов и Любен Ангелов, Димитър Димитров – Каубоя, Момчил Врайков, Димо Момиров, Николай Йорданов и Атанас Узунов.
Най-добре се е чувствал на терена с асистентите Георги Тодоров, Мартин Венев и Николай Стойков.
На въпроса „ Защо избра Петрич за бенефисния мач в кариерата си като футболен арбитър “, той отговори следното: „ За любовта думите не стигат. За мен е горделивост, че ще завърша съдийската си кариера на именития стадион „ Цар Самуил “, където отборът на „ Бела “ в продължение на дълги години възхищаваше футболната общност с невероятните си игри, побеждавайки и най-силните тимове на България. Агитката на „ Беласица “ е същинска и неподправена. И всичко това не остана неусетно от мен. Тя не може да бъде излъгана. Силно съм сюрпризиран, че тимът на „ Беласица “ изпадна в аматьорския футбол и съм убеден, че ще бъде изработен разбор на изтичащото състезание и „ Бела “ още веднъж ще се завърне в професионалния футбол “.
По времето на всички тези години Димитър Буров съумя да управлява единствено 100 мача заради няколко аргументи: тежки травми и персоналното мнение, което е изразявал на другите шефове на съдийските комисии за методите и методите им на работа, които са нямали нищо общо с честното и обективно съдийство. Заради своенравния му темперамент, изключително на терена, неговите сътрудници го назовават „ Генерала “.
Източник: novsport.com
КОМЕНТАРИ




