Дилан Строум вкара победен гол 1:48 минути след началото на

...

Чикаго победи Питсбърг

Дилан Строум вкара надвит гол 1:48 минути след началото на последната част и Чикаго надделя с 5:3 Питсбърг в мач от Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ). С това Блекхоукс сложиха завършек на серията на Пенс от осем следващи победи и оставиха противника си на две точки от върха в Столичната дивизия.

Строум вкара седунди след края на пауърплей за своя отбор, откакто получи шайбата от Патрик Кейн и преодоля падналия на леда Кейси Десмит. Джонатан Тейвс добави шайба на празна мрежа и преди този момент направи асистенция, с цел да продължи серията си от точки до шест мача. С успеха пък Чикаго остана предпоследен в Централната дивизия. Алекс Дебринкет вкара при числено преимущество 19-ия си гол за сезона, а Крис Куниц и Дънкан Кийт също се разписаха за Блекхоукс. Те завоюваха за десети път подред против Питсбърг, в това число пет пъти като посетители. Последната загуба на Чикаго на леда на Пенс беше записана на 30-и май 2014-а година. Патрик Кейн приключи мача с три асистенции, с което се трансформира в първия американец с 30 или повече асистенции в 12 сезона. Кам Уорд пък избави 31 удара и пусна голове против Джейк Гюнцел, Патрик Хорнквист и Дерик Брасар. Десмит спря 26 шайби.