Дижон надделя над Рен с 3:2 в домакинството си от

...

Дижон надделя над Рен след голов трилър

Дижон надви над Рен с 3:2 в семейството си от 33-ия кръг на Лига 1. Двата отбора направиха страховит голов трилър на стадион “Гастон Жерар”, само че домакините взеха скъпи три точки, които са от голямо значение в борбата им за оцеляване в елита.

Дижон поведе с гол на Наиф Огер в 20-ата минута, само че Рен изравни в 52-ата минута посредством Адриен Хюну. Само три минути по-късно домакините още веднъж взеха задатък - посредством Бенжамен Жано, само че гостите за повторно изравниха в 62-ата минута посредством Мбайе Нианг. В 83-ата минута Дижон вкара и трети гол, дело на Уесли Саид, който към този момент се оказа и надвит за крайното 3:2.

Дижон към този момент е 28 точки, само че остава в зоната на изпадащите (4 точки от избавителното 17-о място). Рен е 11-ата позиция с 43 точки.