Диего Шварцман, който преди дни загуби финала на турнира в

...

Аржентинска хегемония: Шварцман и Кория са четвъртфиналисти в Рио!

Диего Шварцман, който преди дни загуби финала на шампионата в родния си град Буенос Айрес, имаше тежката задача да не помни случилото се, преди днешната му среща на конкуренцията в Рио. Аржентинецът е някогашен първенец в карнавалния град, откакто през 2018г. подвигна трофея, печелейки безапелационно шампионата.

Третият подложен в схемата излезе в финален мач за деня, като негов противник бе непретенциозния испанец Педро Мартинес. Шварцман изчакваше неточности от страна на своя съперник, като неведнъж сменяше тактиката си и излизаше наоколо до мрежата, с цел да приключи разиграването. Световният номер 14 даде всичко от себе си още в самото начало, когато в опит за ранен пробив безспирно затрудняваше подаването на противника си, което се оказа основно и Ел Пеке се поздрави с брейк задатък след 25-минутен гейм. Случилото се окрили 170-сантиметровия тенисист и в същото време подейства извънредно отрицателно на Мартинес, който по този начин и не съумя да се завърне в дуела. Шварцман несмущаван трупаше точки на сметката си, с цел да стигне до победен триумф след 6:1 6:1 на старта в Рио.