Нов удар за Доган
Дезертиранията в Движение за права и свободи от лагера на Ахмед Доган към фракцията на Делян Пеевски не престават с цялостна мощ. Общинската организация на партията в Момчилград е минала към " Новото начало ". Кметът на общината Илкнур Мюмюн, дружно с всички кметове на кметства, са взели такова решение на общински съвет на Движение за права и свободи, оповестява кърджалийската медия " 24rodopi ".
Поддръжниците на Доган реагираха с отчаяние. " Момчилград, доста сте бързи, сакън да не изтървете келепира ", написа във Facebook групата " Аз поддържам Ахмед Доган " нейният модератор Елван Атилла.
А през вчерашния ден цялата общинска конструкция на Движение за права и свободи в Ардино публично реши, че се причислява към Пеевски. Тук влизат кметът на Ардино Изет Шабан, общинските съветници и кметовете по селата.
Това значи, че единствените общини в Кърджалийска област, които остават правилни на Доган, са Кирково и Крумовград. Привържениците на Пеевски тържествуващо предвиждат в обществените мрежи, че скоро се чакат положителни за фракцията им вести от Крумовград.




