Действащият шампион в Националната Баскетболна Асоциация – Голдън Стейт Уориърс

...

Голдън Стейт изравни серията срещу Торонто

Действащият първенец в Националната Баскетболна Асоциация – Голдън Стейт Уориърс записа първа победа във финалните плейофи, откакто тази нощ се наложи над Торонто Раптърс със 109:104 (26:27; 28:32; 34:21; 21:24) и по този метод изравни резултата в серията на 1:1 победи.

Най-резултатен за „ Воините “ беше Клей Томпсън – 25 точки, само че той най-вероятно ще пропусне мач №3, откакто напусна терена контузен в заключителната четвърт. Стеф Къри вкара 23 точки, а Дреймънд Грийн се регистрира с „ дабъл-дабъл “ – 17 точки и 10 битки.

Кауай Ленард още веднъж бе над всички в състава на „ Динозаврите “ – 34 точки и 14 битки, а Фред Ванвлийт завърши със 17 точки.

Първото полувреме мина извънредно равностойно и при непрекъсната замяна на превъзходство. След първата четвърт домакините от Торонто имаха най-малък задатък от една точка – 27:26, като във втория интервал „ Динозаврите “ съумяха да пернат с двуцифрена преднина, само че в заключителните 60 секунди Къри и Томпсън бяха в основата на серия от 9:3, с която Голдън Стейт стопи изоставането си до единствено пет точки – 54:59.

Началото на второто полувреме бе напълно за баскетболистите на Уориърс, които бяха във вихъра си и стигнаха до цялостен поврат след серия от 18:0 за близо шест минути игра в третата четвърт – 72:56.

Оттук до края на мача още веднъж Торонто пое самодейността и разликата стартира да се топи. 26.9 секунди преди последния съдийски сигнал Дани Грийн вкара тройка за 104:106 и обратът изглеждаше повече от вероятен, само че в ответната офанзива Андре Игудала също бе непогрешим от далечно разстояние и сирената прозвуча при 109:104 в интерес на Голдън Стейт Уориърс.