Дея спорт се класира за финала в турнира за купата

...

Дея спорт обърна ЦСКА от 0:2 и се класира на финал за Купата на България

Дея спорт се класира за финала в шампионата за купата на България по волейбол за мъже. В зала " Левски София " бургазлии се постановиха трагично след поврат с 3:2 (18:25, 20:25, 25:20, 25:19, 15:12) против ЦСКА.

" Червените " направляваха събитията на полето в първите два гейма и закономерно взеха стабилен задатък в резултата.

Отборът на Дея спорт, който е отпред в класирането в шампионата, се върна в дуела след 25:20 в третата част. Последваха нови доста мощни изяви за бургазлии и те се добраха до тайбрек след 25:19.

В решителния пети гейм Дея спорт поведе с 6:4 и 11:7, с цел да завърши срещата при 15:12.

Най-резултатен в интерес на спечелилите стана Валентин Братоев със 17 точки. Съотборникът му Николай Николов добави още 16 точки.

За столичани с 22 точки се отличи Страхиня Бързакович, до момента в който Тодор Вълчев означи 21.

Отборът от Бургас ще играе в дуела за трофея за втори следващ сезон. През 2023 година купата на страната беше извоювана от Хебър.

На финала в неделя Дея спорт ще се изправи против спечелилия от срещата сред Левски София и Монтана, която ще се организира по-късно довечера.