Дея спорт победи драматично с 3:2 (25:18, 25:14, 19:25, 13:25,

...

Дея спорт завърши с победа редовния сезон в женското първенство на България по волейбол

Дея спорт победи трагично с 3:2 (25:18, 25:14, 19:25, 13:25, 15:13) като посетител ДКС Варна в първи дуел от 14-ия кръг в шампионата на България по волейбол за дами.

Срещата край морето продължи 100 минути и мина през тайбрек, след който бургазлийки си потеглиха с крайния триумф.

Дея спорт имаше преднина от два гейма, само че по-късно варненки се върнаха в мача, печелейки идващите две елементи. В тайбрека Варна ДКС имаше преднина от 8:7 и 10:9, само че по-късно гостенките направиха поврат до крайното 15:13 в своя изгода.

Дея спорт приключва постоянния сезон на пето място, до момента в който Варна ДКС остава на осма позиция.

Останалите три срещи от кръга ще се проведат в петък.