Девин Букър записа 38 точки и 9 асистенции за победата

...

Девин Букър с 38 точки за победата на Финикс над Лос Анджелис Клипърс със 123:109

Девин Букър записа 38 точки и 9 асистенции за успеха на Финикс Сънс над Лос Анджелис Клипърс със 123:109. Така и двата тима си размениха по една победа в сериите от двата мача дотук. Кевин Дюрант добави 25 точки, 6 извоювани битки и 5 асистенции за Финикс.

Кауи Леонард означи 31 точки, завоюва 8 битки, направи 7 асистенции и открадна 3 топки за Лос Анджелис. Ръсел Уестбрук добави 28 точки за Клипърс.

Третият мач сред двата тима е във четвъртък в Лос Анджелис.

Клипърс изоставаха с 13 точки в четвъртата част на мача, само че Леонард вкара тройка, а Уестбрук добави два коша, като отборът понижи пасива си единствено на 6 точки 3 минути преди края. Но Лос Анджелис не съумя да вкара до края на срещата.

Джейсън Тейтъм поведе при реализаторите на Бостън с 29 точки при триумфа на Селтикс над Атланта със 119:106. Това бе втора поредна победа на Бостън в серията. Тейтъм добави 10 битки и 6 асистенции. Дерек Уайт добави 26 точки, 14 от които в последната част.

Атланта водеше с 11 точки в края на първата четвърт, само че Бостън съумя да направи поврат с резултат 50:27 до полувремето. Дежънт Мъри поведе Атланта с 29 точки, Трей Йънг вкара 24, до момента в който Хънтър се регистрира с 18.

Донован Мичеч и Ивън Мобли приключиха с дабъл-дабъл, а Дариус Гарланд направи забележителна втора част при триумфа на Кливланд над Ню Йорк Никс със 107:90. Двата тима имат по една победа в серията.

Мичел е седмият водещ изпълнител в НБА през този сезон с 28,3 точки приблизително на мач. Той приключи със 17 точки този мач, само че добави рекордните за кариерата си 13 асистенции. Мобли приключи с 13 точки и 13 битки, до момента в който Гарланд означи 32, 26 от които в първото полувреме.

Джулиъс Рандъл осъществя 22 точки за Ню Йорк, само че тимът записа едвам 36,7 % успеваемост при стрелбата от полето. Никс поведе единствено при започване на мача, само че Гарланд способства за обрата на домакините.