Девин Букър вкара рекордните за него за сезона 49 точки

...

След 49 точки на Девин Букър Сънс удари Денвър

Девин Букър вкара рекордните за него за сезона 49 точки и добави 10 асистенции, а Крис Пол се отличи със 17 точки и 13 асистенции при завръщането си в състава за триумфа на Финикс против Денвър със 140:130 в среща от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на Съединени американски щати и Канада. Така " слънцата " си подсигуряваха първото място в Западната конференция.

Микал Бриджис вкара 22 точки, Деандре Айтън записа 16 за седмия следващ триумф на Финикс. Пол пропусна 15 мача поради травма и не беше играл от преди Мача на звездите. Никола Йокич беше най-резултатен за Денвър с 28 точки, Бонс Хиланд приключи с 23, а Арън Гордън с 21 точки.

Мемфис надви над Индиана със 133:103 след 30 точки на Дезмънд Бейн. Джарен Джанксън-джуниър добави 20, а Гризлис завоюва за трети следващ път и седми в последните си осем мача.

Ланс Стивънсън осъществя 25 точки за 23 минути за отбора на Пейсърс, който позволи седмо проваляне в последните си 10 срещи. Девонте Греъм реализира рекордните за сезона 30 точки при триумфа на Ню Орлиънс против Чикаго със 126:109. Си Джей МакКолъм се отличи с 25 точки, а Йонас Валанчиунас приключи с 16 точки и 19 битки. За Чикаго Зак ЛаВин вкара 39 точки, а Коби Уайт - 23.

Торонто победи гостуващия Кливланд със 117:104 след 35 точки на Паскал Сиакам. Оу Джи Онуноби добави 14 при завръщането си в отбора, откакто пропусна 15 мача поради чупен пръст на ръката. Лаури Марканен се отличи с 20 точки за " кавалерите ", които губят втори следващ дуел. Джру Холидей доближи границата от 20 точки за четвърти път в пет мача при триумфа на Милуоки против Вашингтон със 114:102.

В отсъствието на Янис Антетокунбо и Крис Мидълтън, Холидей приключи с 24 точки и 10 асистенции, с цел да изведе Бъкс до втората им победа в сезонната серия от три мача против техния огромен противник в Източната конференция. Грейсън Алън способства с 21 точки, в това число пет тройки.
Източник: lupa.bg