Девин Букър и Кевин Дюрант изиграха нов силен мач и

...

Тройка на Хардън изравни серията срещу Бостън, Букър и Дюрант с по 36 точки за победа на Финикс

Девин Букър и Кевин Дюрант изиграха нов мощен мач и помогнаха на Финикс да завоюва четвъртия мач против Денвър със 129:124, с което " слънцата " изравниха полуфиналната серия в Западната конференция в НБА на 2:2 победи.

Букър и Дюрант осъществиха по 36 точки за триумфа, а Ландри Шамет приключи с 19 точки, като изключително потребен бе в последната четвърт, когато вкара четири тройки.

Никола Йокич блестеше за Денвър с рекордните си 53 точки, само че този път напъните му не бяха задоволителни.

Финикс започва серията с две загуби, само че след две следващи победи съумя да изравни. Петият мач е във вторник в Денвър.

Филаделфия измъкна трагична победа над Бостън със 116:115 след продължение и изравни на 2:2 серията в Източната конференция.

Джеймс Хардън вкара тройка 19 секунди преди края на продължението и донесе триумфа на " севънтисиксърс ". Хардън приключи с 42 точки, 9 асистенции и 8 битки, а Джоел Ембийд добави 34 точки за триумфа.

За Бостън най-резултатен за Джейсън Тейтъм с 24 точки.

Петият мач от серията е във вторник в Бостън.

Срещи от втория кръг на плейофите  на Националната баскетболна асоциация (НБА) на Съединени американски щати и Канада:

Източна конференция:

Филаделфия - Бостън - 116:115 след продължение

* Резултатът в серията е еднакъв - 2:2. Играе се до четири триумфа от седем мача.