Девическият национален отбор до 19 г. победи връстничките си от

...

Девическият национален отбор на България до 19 г. победи Азербайджан

Девическият народен тим до 19 година победи връстничките си от Азербайджан WU19 с 2:1 в първата от двете контроли сред отборите, която се организира в Разлог.
Възпитаничките на Силвия Радойска изиграха отличен дуел, като осъществиха две попадения и сътвориха още няколко голови положения, само че единствено отличните изяви на вратарката на гостите и един път гредата им попречиха да се поздравят с по-изразителен триумф. Нашите девойки откриха резултата в 31-та минута посредством Александра Янева, която откри горния десен ъгъл на вратата на гостите след отличен удар от воле отвън наказателното поле. Две минути по-късно още веднъж Янева се озова на стрелкова позиция след пас на капитанката Дормушали, само че вратарката на гостите блокира удара. В 36-та минута за следващ път стражът на гостите Суде Топчу се оказа последна бариера пред ново попадение за България, откакто избави изстрел на Ивана Найденова. Малко преди края на първата част и гредата оказа помощ на азерките. Възпитаничките на Силвия Радойска разиграха чудесно в центъра, Силвия Кефалова напредна и с мощен шут от към 30 метра изпрати мощно топката в напречната греда на гостите. В 56-та минута Азербайджан изравни резултата. Виктория Иванова отрази удар на Сардарли, само че Нематова бе точна при добавката от близко. В 81-та минута Ивана Найденова оформи крайното 2:1 в употребява на България, откакто осъществя от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Ахмадова в наказателното поле. Двата тима ще премерят сили още веднъж в контрола на 25 май, петък в Разлог от 18:00 часа. България WU19: Виктория Иванова, Яница Иванова, Александра Янева, Мариела Недева, Ебру Дормушали, Недред Заструг (Александра Горанова), Ивана Найденова, Ралица Витекова, Силвия Кефалова (Теодора Йорданова), Анна Георгиева, Антонина Шопска (Мариела Моева); Селекционер: Силвия Радойска Азербайджан WU19: Топчу, Гурбанова, Тас, Гасимова, Ахмадова, Йоздемир, Сардарли, Нематова, Рахимова, Абулашвили, Хюсеинова Съдия: Петър Григоров