Девет български тенисисти – четирима юноши и пет девойки, достигнаха

...

Девет българи на четвъртфиналите в Созопол

Девет български тенисисти – четирима юноши и пет девойки, доближиха до четвъртфиналите на интернационалния шампионат до 18 години " Санта Марина Джуниър Къп " от календара на интернационалната федерация по тенис ITF, който се организира в Созопол. След вчерашния дъждовен ден, през днешния ден изискванията бяха отлични и разрешиха изиграването на отсрочените срещи от първия кръг и на всички осминафинали.

При юношите битката за купата не престават първите шестима сложени, като измежду тях са №1 Диан Недев, №4 Васил Димитров, №5 Динко Динев и №6 Веселин Киселков. Недев в профил през днешния ден поредно Максим Хорозов и Янаки Милев с един и същи резултат 6:4 6:1. Киселков първо разгроми Родион Максюта (Русия) с 6:1 6:0, след което се наложи над Адриано Дженев с 6:2 6:7(6) 6:0. Димитров и Динев бяха преодолели първия кръг преди два дни, а през днешния ден записаха победи надлежно над Атила Чавдар (Турция) с 6:2 6:3 и над Габриел Зисис с 6:2 6:2. Другите четирима четвъртфиналисти са вторият подложен Константин Жженов (Русия), третият Драгош Петре Попеанга (Румъния) и гърците Димитриос Хумис и Йоргос Ноухакис.

При девойките за четвъртфиналите се класираха 15-годишните Денислава Глушкова, Стела Пеева и Михаела Цонева, както и Лия Каратанчева и Елена Кралева. Водачката в схемата и миналогодишна победителка Денислава Глушкова в профил първо Мара Анастасия Илиеску (Румъния) с 6:1 6:2, след което не даде и гейм на Марина Христова за 6:0 6:0. По безусловно същия метод Лия Каратанчева стартира с 6:1 6:2 против Нина Вичич (Дания) и продължи с 6:0 6:0 против Белослава Велева.

Стела Пеева, Михаела Цонева и Елена Кралева бяха спечелили срещите си от първия кръг преди два дни и през днешния ден имаха единствено по един мач. Цонева също не загуби гейм в осминафиналите при 6:0 1:0 и отвод заради травма на Мария Йоргаду (Гърция). Поставената под №7 Кралева надигра бързо Беатрис Спасова с 6:3 6:1, а №8 в схемата Стела Пеева срещна най-вече компликации при 7:5 6:4 против румънката Сара Пистол.
Четвъртфиналите се допълват от две представителки на Турция – втората сложена Йозлем Услу и Дога Акюрек, и от украинката Орина Столярчук.