"Детската градина" на "Ботев" (Враца) не успя да победи "Арда"

...

Детската градина на Ботев/Враца/ тръгна с 0:0 срещу Арда

"Детската градина " на "Ботев " (Враца) не съумя да победи "Арда " и приключи 0:0 в последния мач от първия кръг на новия сезон в efbet Лига.
Двата отбора изиграха не изключително забавен дуел, като чистите положения съвсем липсваха. "Арда " излезе в този конфликт след провалянето от "Апоел Беер-Шева " в Лигата на конференциите, само че не съумя да убеди, че заслужава успеха през днешния ден. "Ботев " от своя страна сподели постоянна игра и справедливо измъкна точка от финалиста за Купата на България през миналия сезон.
В първите минути "Ботев " бе тимът, който натисна своя противник. Още в началните секунди на мача Милен Стоев трябваше да се намесва, с цел да предотврати рисково състояние за домакините. В 6-ата минута врачани имаха искания за игра с ръка на футболист в “синьо”, само че след ревизиране на ВАР се видя, че обстановката е чиста.
В 20-ата минута Бабунски стреля добре от отдалеченост, фронтално от врата на "Арда ", само че Васил Симеонов избави.
До края на първата част забавните положения липсваха, като двата отбора заложиха на борбата в средата на терена. Към края на полувремето "Ботев " още веднъж натисна своя противник, само че не съумя да заплаши съществено вратата на Симеонов.
В 42-ата минута Бабунски стигна първи до топката след центриране от ъглов удар, само че силата в удара му липсваше. 2 минути по-късно още веднъж нападателят на Враца стреля рисково от директен свободен удар, само че настрана от вратата.
В 56-ата минута Александър Георгиев проби добре отляво, оправи се със бранител на домакините и съумя да откри нахлуващия в наказателното поле Светослав Ковачев. Десятката на "Арда " стреля от придвижване, само че Красимир Костов избави.
Минута по-късно Жониньо опита удар от границата на наказателното поле, само че топката мина в навън. В 70-ата минута последва нов отдалечен шут. Този път той бе дело на Румен Руменов, само че още веднъж резултатът беше същият.
В 80-ата минута Жониньо проби, само че бранител на "Ботев " му мазета топката от краката. Така тя стигна до Ковачев, който още веднъж опита изстрел, само че Костов улови.
В заключителните секунди на мача още веднъж Жониньо се измъкна и стреля от вратарското поле, само че стражът на "Ботев " се намеси основно и предотврати гола за гостите
Така двата отбора започват с по 1 точка новата акция. В идващия кръг тимът от Враца приема "Левски " вкъщи на 31 юли (събота), а "Арда " семейства на другия столичен гранд ЦСКА - София ден по-късно.

"Ботев "/Враца/ 0:0 "Арда "

Стартови сформира:
"Ботев " (Враца): 76. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 5. Костадин Ничев, 2. Валери Христов, 77. Мартин Николов, 88. Йоан Бауренски, 21. Сержио Филипе, 15. Мирослав Маринов, 28. Красимир Тодоров, 81. Виктор Василев, 20. Дориан Бабунски

"Арда ": 36. Васил Симеонов, 17. Иван Коконов, 11. Александър Георгиев, 20. Деян Лозев, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев, 4. Милен Стоев, 71. Пламен Крумов, 19. Румен Руменов, 9. Спас Делев, 98. Тонисла Йорданов
Източник: bulnews.bg