Децата на столичната академия Витоша 13 родени през 2005 г.

...

Витоша 13 с историческа победа

Децата на столичната академия Витоша 13 родени през 2005 година завоюваха историческата си първа победа в Елитната юношеска група. Възпитаниците на Владимир Манолков победиха мощния тим на Черно море с 2:0 в среща от 3-ия кръг на шампионата.

За първи път групировка на Витоша 13 взе участие в Елитна група и първата победа няма по какъв начин да не радва. Още повече, че академията разполага и с най-хубавата база в София.

Витоша 13 поведе преди почивката, когато след центриране от ъглов удар Александър Вълчев откри резултата. След подновяването на играта Константин Николов от Черно море получи пряк червен картон за нарушаване против състезател на домакините.

Второто попадение вкара Ясен Цветанов от дузпа в средата на второто полувреме. Гостите, които имаха куп искания към реферите приключиха срещата с 9 души. Червени картони от рефера Мартин Марков получиха Константин Николов и Константин Веселинов. Това бе и първа загуба за дребните "моряци " за новия сезон.