Децата ми са живи, здрави, прави и корави. Всичко си

...
Децата ми са живи, здрави, прави и корави. Всичко си
Коментари Харесай

Майката на децата, оставяни без надзор в Беброво: Живи са, здрави са, всичко си имаме

Децата ми са живи, здрави, прави и корави. Всичко си имаме, закупувам им всичко. Пазарувам доста, върша домашно сирене, сготвям им, имаме домашни яйца от кокошките. Живеем в няколко стаи. Това сподели за ФОКУС Сибел – майка на две от децата, за които полицията във Велико Търново сигнализира, че постоянно са . Най-голямото момиченце – на 11 години се оказва вуйна на двете по-малки деца.

Сибел е на 18 години, а мъжът ѝ – на 22 години. В кравефермата в еленското село идват преди 3 години с бебе, след което им се ражда още едно дете. Разказват, че живеят в няколко стаи в постройката, имат ток и вода. Тя изрично отхвърля децата ѝ да са в риск.

Полицейският екип от Районното ръководство в Елена се натъква на малчуганите, до момента в който ревизира дали в Беброво има хора без адресна регистрация. Сигнал неотложно е подаден към обществените служби и Отдел " Закрила на детето “.

Кметът на Беброво Николай Колев е безапелационен, че изискванията в стопанския двор не са подобаващи за деца.

" Виждал съм по какъв начин кравата се отелила и теленцето и детенцето си играят на едно. Ставал съм свидел по какъв начин децата се разхождат тук из тези изпражнения на кравите, играят си тук, не посещават никакви заведения, виждал съм обществените, че ги посещават “, изяснява той.

От Държавната организация " Закрила на детето “ са се самосезирали по случая и са поискали подробна информация от обществените служби в Елена и полицията.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР