Детройт победи шампиона Тампа Бей с 6:4 в мач от

...

Детройт удари шампиона Тампа Бей, Каролина със седми пореден успех след разгром над Нешвил

Детройт победи първенеца Тампа Бей с 6:4 в мач от постоянния сезон в Националната хокейна лига на сащ и Канада. Шестима разнообразни хокеисти означиха головете за триумфа. Трой Стечър, Дилън Ларкин, Антони Манта, Люк Гленденинг, Роби Фабри и Владислав Наместников бяха точни за " алените крила ".

Михаил Стергачьов, Стивън Стамкос, Брейдън Пойнт и Онджей Палат се разписаха за отбора на Тампа Бей.
В различен мач от тази нощ Торонто победи Уинипег с 4:3 след продължение. Водещият изпълнител в лигата този сезон Остън Матюс означи 21-ия си гол през акцията в първата минута на продължението и донесе триумфа на " кленовите листа ", с който отборът прекъсна серия от три следващи загуби.
Вашингтон се наложи над Филаделфия с 5:3 и записа трета поредна победа и общо седма в последните осем мача. Алекс Овечкин се разписаха за триумфа със своя гол номер 715 в кариерата. Овечкин е единствено на два гола от шестия във безконечната ранглиста за голове в НХЛ Фил Еспозито.
Каролина реализира седма поредна победа след погром с 5:1 над Нешвил. Ураганите изковаха триумфа още през първата част, в която паднаха три гола. Морган Джийки вкара първите си два гола за сезона, реализирайки първото и четвъртото попадение в мача.

Евгений Малкин се отличи с гол и асистенция за четвъртата поредна победа на Питсбърг след 5:2 над Бъфало. Пингвините имат 11 победи в последните 14 мача, а старши треньорът на отбора Майк Съливан стана четвъртият роден в Съединени американски щати ментор с 300 победи в лигата.