Детройт победи домакина Ванкувър с 6:1 и постигна трета поредна

...

Детройт вкара шест гола на Ванкувър и постигна трета поредна победа в НХЛ

Детройт победи домакина Ванкувър с 6:1 и реализира трета поредна победа в Националната хокейна лига. Дилън Ларкин се разписа два пъти, а Роби Фабри и Густав Линдстрьом прибавиха по гол и асистенция. Пайъс Сатър и Джонатан Бергрен също вкараха за триумфа. Вратарят Виле Хусо отрази 29 шайби. Шелдън Драйс осъществя за канадците.

Антон Лундел и Александър Барков бяха точни при дузпите, а Флорида завоюва с 2:1 против домакина Минесота. Еети Луостаринен вкара в постоянното време за гостите, които записаха четвърта победа в последните си пет мача.
Кирил Капризов беше прецизен за домакините.

Тим Щюцле записа три асистенции, а по-късно вкара победния гол за 4:3 в 1.55 минута на продължението при триумфа на Отава над гостуващия Калгари. Брейди Ткачак, Дрейк Батърсън и Алекс ДеБринкат се разписаха в постоянното време, а Мадс Согор направи 34 спасявания. Дилън Дюб беше прецизен на два пъти за канадците, а Тайъл Тофоли добави гол и асистенция.

Лоусън Крауз осъществя два попадения и оказа помощ на Аризона да завоюва гостуването си на Нешвил с 4:2.

Адриан Кемпе се разписа в трети следващ мач, а Лос Анджелис надви над гостуващия Бъфало с 5:2. Виктор Арвидсон се регистрира с попадение и две асистенции за домакините./БТА