Детройт Пистънс победи със 108:99 Сакраменто Кингс в мач от

...

Пистънс с най-добър старт в НБА от 9 години насам

Детройт Пистънс победи със 108:99 Сакраменто Кингс в мач от следващия кръг в Националната баскетболна асоциация.

Успехът бе седми за "буталата " в 10 мача от началото на сезона, като с него те маркираха най-хубавия си старт от сезон 2008/09, а също така взеха четвърта победа в петия си мач в новата си зала "Литъл Цезар Арина ".

Най-резултатен за триумфа бе гардът Ейвъри Брадли, който означи 24 точки, Тобайъс Харис прибави 20, а центърът Андре Дръмънд приключи с 16 точки и 19 битки.

За отбора на Сакраменто, който е единствено с 1 победа в първите си 9 мача, Зак Рандолф вкара 19 точки, а по 14 прибавиха новобранците Богдан Богданович и Де'Арън Фокс.

Шампонът Голдън Стейт Уориърс вкара 43 точки в третата четвърт против единствено 21 за съперника си при триумфа със 127:108 над Денвър Нъгетс като посетител. Кевин Дюрант вкара 25 точки за "войните ", Стеф Къри прибави 22 и 11 асистенции, а с по 15 точки за триумфа приключиха Клей Томпсън и Дреймонд Грийн. За Денвър нито един от титулярната петица не съумя да вкара повече от 9 точки, а най-резултатен бе Уил Бартън с 21 точки от пейката.

Майк Конли означи 22 точки, а шестима негови съотборници осъществиха 10 или повече точки за триумфа на Мемфис Гризлис със 113:104 над Лос Анджелис Клипърс като посетител. Резервните гардове на "гризлитата " Тайрик Евънс и Марио Чалмърс направиха доста мощен дуел, като осъществиха 20 и 12 точки надлежно, а гостите демонстрираха и отлична игра в отбрана, лимитирайки Клипърс до едвам 15,4 % точна пукотевица от тройката. За домакините най-полезен бе Блейк Грифин, който записа рекордните си за сезона 30 точки и 11 битки./БТА