В очакване на смъртоносния коронавирус: Блокирана учителка в Китай разказва за живота под карантина
Десетки хиляди са инфектираните от новия ковид, макар драконовските ограничения на китайските управляващи. Източната провинция Джъдзян е втората с най-вече случаи на болни, което наложи блокирането на не един град в нейните рамки.
25-годишната мароканка Илхам Мунсиф е една от над 60 млн. души в Китай, които живеят под домашна обсада и чакат епидемията да премине. Тя се намира в град Чуджоу и е блокирана от дни в дома си.
Виж още: В разгара на ковид: Тези епидемии от заболявания едвам не заличиха човечество!
Условията
" Не ми е позволено да излизам отвън кампуса, тъй като това са разпоредбите на учебното заведение, в което работя. Който ги нарушава, може да бъде уволнен. Правилата са доста строги ", споделя тя пред Euronews.
Виж още: Епидемия от смешки с новия гибелен ковид! Ето и най-хубавите по тематиката
Денят
" Животът е доста отегчителен под обсада. Ставам заран, чета новините и описвам на почитателите ми в Instagram какво се случва ", добавя тя. И в действителност - в профила ѝ няма да видите настоящи фотоси след блокадата, само че в story-тата ѝ има доста истории от живота по време на епидемията.
Виж още: Шокираща история: Куче избави стопанина си от китайския вирус, вижте историята на Кими
" Разказвайки в Instagram, усещам, че времето минава по-бързо, държи ме ангажирена ", прибавя Илхам. През останалото време тя чете книги, гледа филми или тича за здраве из кампуса. " Навън няма никой, по тази причина няма и риск да се заразя, до момента в който търча. А това е хубаво и значимо за здравето ми ".
Виж още: Дневник от Ухан, разтърсващ роман на жена от града: Паника и запасяване на всички места!
Храната
Ихлам разкрива, че от две седмици насам не е ходила до никакви супермаркети. Когато ѝ е нужно нещо, моли сътрудниците си, които не живеят в кампуса, да ѝ пратят нещо. Доставките стигат до входната врата на жилището ѝ.
Емоционалното отражение
Новият метод на живот не е по никакъв начин елементарен, споделя тя. Прекарва дните си сама, няма опция да се вижда с другари, липсват ѝ напълно базови неща като диалога с хората. " Не мога да си показва живота си без интернет в този момент. Но отново не е същото ", добавя Илхам.
Какво следва?
Илхам има вяра, че ще си седи блокирана в жилището дълго време. Казва, че няма нищо срещу, защото по този начин се усеща по-сигурна. В града се чака пикът на заболелите да е към 10 февруари.
Източник thumbnail: Instagram/iStock