Десетки дървета с дължина от над 10-15 метра са отстранени

...
Десетки дървета с дължина от над 10-15 метра са отстранени
Коментари Харесай

Проходите Петрохан и Пампорово са затворени заради паднали дървета

Десетки дървета с дължина от над 10-15 метра са отстранени от пътноподдържащата компания.
Проходът " Петрохан " е затворен напълно за придвижване поради голям брой паднали дървета на пътните платна, оповестиха от Областното пътно ръководство в Монтана. Над село Бързия полицейски пост връща колите. В момента пътят се разчиства

До разчистването на пътя водачите могат да употребяват обходни направления. За пътуващите от София пътят е през Искрец - Своге - Враца - Монтана. Движението от Монтана е по път II-81 и при кръговото кръстовище на Монтана водачите не престават по път I-1.

" От два дни падат дървета на пътя и се постанова отстраняването им ", сподели шефът на Областно пътно ръководство Монтана Володя Вълов пред БНР. Паднало дърво пред пътнически бус, движещ се от София за Берковица, е предиздвикало вземането на решението за затваряне на прохода.

" Във връзка с излезлия през вчерашния ден мощен вятър, снеговалеж и обледеняването на дърветата, започнаха всеобщо да падат първо клони, а по-късно и цели дървета. Вчера през целия ден се мъчихме да поддържаме равнището на поддръжка, само че в късните часове към този момент беше доста мъчно и по тази причина се наложи да затворим прохода ", уточни Володя Вълов.
 Снимка: Facebook Меteo Bulgaria  
Десетки дървета с дължина от над 10-15 метра са отстранени от пътноподдържащата компания.

" Проблемът е подобен, че като върви снегопочистващата техника, в случай че паднат дървета, тя стопира и се постанова отначало екипът да разчиства дърветата пред тях. Затова ще държим ситуацията такава досега, до момента в който приготвяме пътя да бъде безвреден за преминаващите ".



От през вчерашния ден водачи в обществените мрежи разгласяват фотоси по какъв начин разчистват пътя, с цел да съумеят да продължат.



Продължава рухването на клони и дървета.
 Снимка: Пресцентър на АПИ
Снегопочистващите машини са в подготвеност, след разчистването на пътното платно да стартират обработка на сектора, с цел да се възвърне придвижването допустимо най-бързо и да се подсигурява безвредно пътешестване на водачите, оповестиха от АПИ.



В момента на прохода продължава да вали слаб сняг.



Агенция " Пътна инфраструктура " моли водачите, на които им следва пътешестване, да потеглят с коли, готови за зимни условия, да карат със скорост, съобразена със зимните условия, да не подхващат рискови маневри, както и изпреварване на снегопочистващата техника.
 Снимка: Пресцентър на АПИ    Снимка: Пресцентър на АПИ
Блокирането на придвижването от транспортни средства, които не са готови за зимни условия, затруднява пътуването на всички останали водачи и работата на снегопочистващата техника.



В проходите " Шипка " и " Хаинбоаз " вали сняг, а видимостта е понижена до 50 метра поради снегонавявания, оповестиха от Областното пътно ръководство в Стара Загора. Пътните настилки на двата прохода са заснежени и обработени.

На автомагистрите " Тракия " и " Марица " вали дъжд, пътните настилки са мокри, видимостта е добра.

Температурите в региона са в интервала от минус три до седем градуса, времето е облачно.

От Национален парк-музей " Шипка - Бузлуджа " осведомят, че експозицията в Паметника на свободата на връх " Шипка " през днешния ден ще бъде затворена за гости заради прекратено електрозахранване.

Паднали дървета и на пътя към Пампорово

Временно е лимитирано придвижването по пътя Пампорово - Смолян, поради паднало дърво. На място са екипи на пътноподдържащата компания и Районна работа " Пожарна сигурност и отбрана на популацията ". Очаква се придвижването да бъде възобновено след премахване на дървото, оповестиха от Областното пътно ръководство.

В ранните утринни часове са подадени два сигнала за паднал камъни на пътя, които навреме са почистени. Цялата техника е на открито и колите непрестанно дежурят.

На връх Рожен снежната завивка е 40 сантиметра, показаха от Метеорологичната станция. В село Мугла снегът е 13 сантиметра, а в село Манастир - 30 сантиметра. През миналото денонощия най-вече превалявания от дъжд и сняг са паднали в село Арда - 50 литра на квадратен метър, в останалите елементи на региона - сред 20 и 30 литра.

В курорта Пампорово снежната завивка е 60 сантиметра, температурата на въздуха е 0 градуса и има мъгла, споделиха от Планинската избавителна работа. Съоръженията не работят, а изискванията за туризъм са неприятни.

Валежи и поправки край Бургас и Сливен

Сняг вали в област Сливен, в региона на Котел. Пътните настилки са най-вече мокри, по високите и усойни места са отчасти заледени, обработени и проходими при зимни условия.

Поради мъгла има понижена видимост в област Бургас, в региона на Вълчаново ханче, където е от 30 до 50 метра, оповестиха още от АПИ.

До края на декември придвижването от км 346 до 349 км по Автомагистрала " Тракия ", в посока София се реализира с нараснало внимание по дейната и изпреварващата лента. Причината е частични ремонтни действия на асфалтовата настилка в спешната лента, която е лимитирана. Скоростта е лимитирана на 70 км/ч. Водачите да се движат с нараснало внимание и съобразена скорост. Участъкът е сигнализиран с пътни знаци.

Областно пътно ръководство - Сливен осведоми, че придвижването по пътя Градец-Медвен в региона на с.Медвен от КМ 9+645 до км 13+042 е лимитирано за МПС над 12 тона заради неприятно експлоатационно положение и понижена носимоспособност на мостово оборудване на км 10+868. Участъкът е сигнализиран с пътни знаци. Срокът за ограничаването е до 25 декември;

Движението по третокласната пътна права Черница-Сунгурларе-Чубра е лимитирано за транспортни средства над 10 тона заради свиване на пътното платно на територията на област Бургас. Обходният маршрут е през Чубра-Петолъчката-Карнобат-Мъдрино-Лозарево и назад. За пътуващите товарни коли към Сунгурларе обходният маршрут е по път III-705 Карнобат - Мъдрино - Сунгурларе и назад. Срокът е до 30 декември.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР