Десетки близки, приятели и колеги се събраха в столичния храм

...
Десетки близки, приятели и колеги се събраха в столичния храм
Коментари Харесай

Десетки си взеха последно сбогом със Силва Зурлева


Десетки близки, другари и сътрудници се събраха в столичния храм “Света София”, с цел да си вземат последно довиждане с известната журналистка Силва Зурлева.

На поклонението участваха водещите в Нова телевизия Гала, Николай Дойнов и Васил Иванов, някогашният шеф на Българска национална телевизия Константин Каменаров, Мия Сантова и Деси Банова, Кремена Халваджиян. От страна на политиците пристигнаха кметът на София Йорданка Фандъкова, Соломон Паси, Румен Петков и Красимир Премянов.

Припомняме, Силва Зурлева умря при безразсъден случай точно на 1 януари в къщата си в благоевградското село Ковачевица, откакто падна по стълбите. Зурлева е някогашен член на Борда на шефовете на Нова телевизия. Тя е български лингвист и публицист. Завършила е СУ „ Климент Охридски “ със компетентност българска лингвистика и новогръцки език и литература.

"Това е една огромна загуба за публицистиката в България, за приятелите ѝ и за фамилията ѝ. Работихме близо 30 години със Силва Зурлева, главно в Нова телевизия. Трябва да гледаме напред. От нещата, които правихме дружно, може други хора да се възпламенят и да създадат някакви нови неща и предишното да тръгне към бъдещето ", сподели някогашният външен министър Соломон Паси.

"Бяхме другари със Силва Зурлева. Липсва ми извънредно. Надявам се да е на едно по-добро място ", съобщи Константин Каменаров.

"Силва беше човек с доста положително сърце, безоблачен и ухилен. Ще я запомним такава. Имахме доста прекарсни и човешки взаимоотношения. Невероятно положителен, ухилен и безоблачен човек ", разкри кметът на София Йорданка Фандъкова./Novini.bg
Източник: skandal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР