Резултати от ден №10 на Australian Open
Десетият ден от Откритото състезание на Австралия ни предложи конфликтът, който доста почитатели и медии дефинираха като мача на годината досега. Феликс Оже-Алиасим завоюва първите два сета против Даниил Медведев и бе доста покрай това да отстрани миналогодишния финалист, само че руснакът сподели за какво е считан за водача на младото потомство и за повторно в кариерата си реализира цялостен поврат на шампионат от Големия шлем.
В другия четвъртфинал при мъжете Стефанос Циципас най-сетне показва в цялостна степен нормалното си равнище, записвайки безапелационен трисетов триумф над Яник Синер.
Междувременно станаха известни и другите две полуфиналистки при дамите. Даниел Колинс доближи до финалната четворка в Мелбърн за повторно в кариерата си откакто постави завършек на приказката на Ализе Корне, до момента в който Ига Швьонтек превъзмогна тежките климатични условия и победи над Кая Канепи в напрегната трисетова борба.
Ето и всички резултати от днешния ден:
При мъжете:
Яник Синер – Стефанос Циципас 3-6, 4-6, 2-6
Феликс Оже-Алиасим – Даниил Медведев 7-6(4), 6-3, 6-7(2), 5-7, 4-6
При дамите:
Даниел Колинс – Ализе Корне 7-5, 6-1
Кая Канепи – Ига Швьонтек 6-4, 6-7(2), 3-6




