Десет кръга преди края на сезона в MotoGP Марк Маркес

...
Десет кръга преди края на сезона в MotoGP Марк Маркес
Коментари Харесай

Марк Маркес може да стане шампион още преди азиатското турне на MotoGP

Десет кръга преди края на сезона в MotoGP Марк Маркес има задатък от 120 точки пред своя по-малък брат Алекс в борбата за международната купа в кралския клас.
 Ето какъв брой огромно в действителност е преимуществото на Маркес в MotoGP през 2025 година Ето какъв брой огромно в действителност е преимуществото на Маркес в MotoGP през 2025 година
На фона на тази преднина, а и на формата, която заводският водач на Дукати показва преди лятната пауза, е съвсем несъмнено, че той ще завоюва купата предварително. В последните пет кръга преди почивката испанецът записа пет следващи двойни победи, триумфирайки в спринтовете и надпреварите в Арагон, Италия, Нидерландия, Германия и Чехия.
 Хорхе Мартин публично загуби шанса да отбрани международната си купа Хорхе Мартин публично загуби шанса да отбрани международната си купа
Но по кое време най-рано може Маркес да завоюва своята седма купата в MotoGP? Простата сметка демонстрира, че на доктрина това може да се случи още в Гран При на Сан Марино на „ Мизано “ в средата на септември. За задачата испанецът ще би трябвало да има задатък от най-малко 222 точки след края на 16-я спортен уикенд за сезона.
 Маркес не си е сложил цел къде и по кое време да завоюва купата в MotoGP Маркес не си е сложил цел къде и по кое време да завоюва купата в MotoGP
За да стане първенец още преди азиатското турне, Маркес ще би трябвало да усилва своя задатък пред брат си със приблизително по 25.4 точки на уикенд в границите на идващите четири кръга в Австрия, Унгария, Каталуния и Сан Марино. Това наподобява много мъчно постижимо, тъй че по-скоро Маркес ще би трябвало да изчака до Гран При на Япония в края на септември, с цел да вдигне короната.

Това ще се случи, в случай че в края на уикенда на „ Мотеги “, той води със 185 пункта пред своя непосредствен преследвач. За да стане първенец в Страната на изгряващото слънце, испанецът ще би трябвало да усилва своя задатък пред брат си със приблизително 13 пункта на кръг в границите на идващите пет уикенда, което наподобява доста по-постижима цел.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР