Дербито от 2-ри кръг на Елитната юношеска група до 19

...

Левски надви ЦСКА-София при 19-годишните

Дербито от 2-ри кръг на Елитната юношеска група до 19 години сред Левски и ЦСКА-София приключи с победа за " сините ". Тимът на Йордан Петков завоюва срещата, която се игра на стадион " Виваком Арена - Георги Аспарухов ", с 2:0. Попаденията паднаха в края на мача, откакто Кирил Киров беше прецизен в 77-ата минута, а Мартин Петков оформи крайния резултат в последните секунди. Само няколко минути преди първото попадение обаче капитанът на гостите Йоан Бауренски беше изпъден за втори жълт картон, което се оказа решаващо за крайния резултат.
Играчите водени от Данчо Петков имаха самодейността преди почивката, само че Мартин Петков и Георги Александров пропуснаха. Таранът стреля в навън, а вратарят Шаламанов отрази изстрела на Александров в 35-ата минута.

След почивката оборотите сензитивно падна, а ситуациите липсваха. След статично състояние " алените " имаха опция да открия, само че удара в посока на вратата защитавана от Ставрев не го затрудни. Преломният миг в срещата пристигна в в 74-ата минута, когато Бауренски фаулира резервата Ивайло Христов и получи втори жълт картон. Домакините се възползваха от численото си предимство на терена в 77-ата минута, когато поведоха в резултата. Патрик Галчев получи топката в наказателното поле и стреля, Шаламанов мазета, само че топката попадна в Киров, който с глава се разписа за 1:0. Малко по-късно Петков пропусна да удвои, а в последните секунди въпреки всичко вкара втори гол. 17-годишният нападател проби през центъра и със мощен изстрел с левия крайник донесе успеха с 2:0 на Левски, който е водач с шест точки в класирането и нито един позволен гол.
Над 200 души гледаха мача. Сред тях бяха треньорът на Левски Петър Хубчев, изпълнителният шеф на домакините Павел Колев, легендите Кирил Ивков и Войн Воинов, шефът на школата на " сините " Йончо Арсов, както и треньорите в школата Христо Арангелов, Тодор Симов и други Бившият нападател на ЦСКА Владо Манчев пък бе измежду хората на гостите.