Огън и жупел! Дербито на Прага не завърши
Дербито на Прага сред Славия и Спарта бе прекратено в самия му край, откакто почитателите на „ алено белите “ нахлуна на терена и нападнаха бранша с гостуващи последователи на Спарта, вследствие на което се наложи интервенция на полицията. Преди спирането Спарта поведе в 22-ата минута с гол на Ян Кухта, само че Оскар Дорли изравни 9 минути по-късно. „ Желязна Спарта “ си върна задатъка две минути след началото на втората част, когато вкара Асгер Сьоренсен.
*Slavia 3 minuty od zaklepania mistrza*
— Michał (@majkeI1999) May 9, 2026
Kibice Slavii: pic.twitter.com/tfpiMIlHyt
Славия обаче се подвигна и вкара 2 гола в границите на 52-ата и 53-ата минути, като първо Щепан Халупек изравни, а Давид Зима оформи обрата за домакините, които останаха с 10 души на терена в 59-ата минута след пряк червен картон на Томаш Хори.
В добавеното време на мача голям брой последователи на Славия Прага нахлуха на терена, пробягаха го по цялата му дължина и нападнаха бранша за посетители на „ Фортуна Арена “, като започнаха да целят последователите на Спарта с факли и други подръчни материали. Полицията се намеси бързо и предотврати всеобщо сборичкване сред почитателите на двата тима, само че дербито бе прекъснато.




