Дербито на Истанбул за Купата на Турция между Бешикташ и

...

Цирк, картони, драма и малко футбол в турската класика

Дербито на Истанбул за Купата на Турция сред Бешикташ и Фенербахче остана нерешено, след 2:2 в първата среща и ще излъчат финалиста чак в средата на април, на реванша.

Очаквано, двата отбора, заемащи трета и четвърта позиция в Суперлигата, където имат и равни точки, се хвърлиха крепко в багра.

Именно пердах обаче имаше повече, в сравнение с футбол, въпреки и четирите гола.

Алваро Негредо откри в 14-та минута за Бешикташ, само че Роберто Солдадо изравни единствено три по-късно.

Шенер Йозбайраклъ в добавеното време на първото полувреме изведе гостите напред, само че тъкмо преди този момент Алпер Потук бе изпъден за два бързи жълти картона от състава на Фенербахче.

Рикардо Куарешма влезе в игра за Бешикташ в 46-та минута, единствено с цел да бъде изпъден 7 минути по-късно. Това докара до пердах на терена, навлизане на играчи от пейките и на щабовете, а португалецът тотално излезе от надзор в разправията.

Quaresma was brought on at HT
10 mins later he got subbed off!
From Trivela hero to Zero pic.twitter.com/hGPSjEq71m
— Turkish Football (@Turkish_Futbol1) March 1, 2018
'don't touch my friend' Quaresma djxjakqpz pic.twitter.com/l3qjGRjP2T
— b (@bjkoursun) March 1, 2018
След малко мъртвило в 77-та минута последва нова драма, след която Фенербахче остана с 9 души, а изпъден бе Волкан Демирел, за втори жълт картон.

Оттам разумно Бешикташ натисна и в 82-та минута Хасан Калдъръм си означи автогол, а Райън Бабел направи прословут пропуск в края.

Добавеното време от 10 минути не докара до смяна на статуквото - 2:2.