Дербито, което очакват всички, в този 15-ти кръг на Първа

...

Каранга върна ЦСКА в мача с Лудогорец, следете с Gong.bg

Дербито, което чакат всички, в този 15-ти кръг на Първа лига, е Лудогорец - ЦСКА. Двата отбора вършат забавни мачове, а във втория кръг разградчани победиха на "Българска войска " с 1:0.

Следете дуела минута по минута на Gong.bg

През първата част двата отбора се захапаха още от началните минути. ЦСКА стартира интензивно, а още в 8-ата минута Тиаго направи необикновен пропуск, откакто беше изведен от Манолев, само че вместо да осъществя прати кълбото настрана от вратата.

Малко по-късно и Каранга пропусна да открие резултата. Постепенно Лудогорец отвърна и заигра на високи обороти. Натанаел в 24-ата минута финтира двама бранители на гостите, само че ударът му не откри задачата.

Шест минути по-късно Анисе опита акробатичен удар към Черниаускас, само че не откри задачата.

Най-чистото състояние пред вратата на ЦСКА беше пропуснато от Мисиджан, който на празна врата, откакто вратарят беше преодолян, стреля настрана от вратата.

Две минути по-рано топката влезе във вратата на Лудогорец, само че Кулма беше в състояние на засада и гол нямаше.

В 37-ата минута Каранга откри Тиаго в наказателното поле на гостите, само че той пропусна да овладее топката и офанзивата пропадна.

До края на полувремето равностойната игра продължи и двата отбора се отдръпнаха на отмора при нулево тъждество.

В 49-ата минута Кампаняро откри резултата след пас на Марселиньо, в 58-ата минута Фернандо Каранга с глава възвърне равенството в мача.

Също по този начин в ефира на DIEMA SPORT, GONG PLAY, както и на честотите на Дарик радио.

При триумф довечера момчетата на Димитър Димитров-Херо ще пернат с 8 точки, само че при победа на ЦСКА, то футболистите на Белчев ще се приближат на единствено 2 от противника.

Ето и съставите на двата тима:

Лудогорец: Броун, Натанаел, Пластун, Моци, Сисиньо, Дяков, Анисе, Кампаняро, Марселиньо, Лукоки, Мисиджан

ЦСКА: Черниаускас, Недялков, Бодуров, Барт, Пинто, Кулма, Манолев, Малинов, Тиаго, Дюлгеров, Каранга

основен арбитър: Драгомир Драганов