Депутатка от Воля, прочула се със снимки по бельо като

...
Депутатка от Воля, прочула се със снимки по бельо като
Коментари Харесай

`Зайче` на Playboy в парламента провидя джендър идеология в учебник и поиска обяснение от просветния министър

Депутатка от " Воля ", прочула се със фотоси по долни дрехи като модел и присъединяване в конкурс " Мис Плеймейт ", потърси сметка от министъра на образованието поради наличието на учебник по биология за девети клас. От което, съгласно Елена Аксиева, прозира втълпяване на джендър идеология.
 Елена Аксиева се закле като депутат, депутатите още веднъж са 240
Аксиева счита, че в учебника има нередности, които опонират на Конституцията.

" Аз самият не мога да видя в текста, който визирахте втълпяване на джендър идеология. Допуснах, че може да нямам око или не съм толкоз огромен експерт по джендър идеология като Вас. Поради това се съветвах с разнообразни експерти, само че и те четат и не виждат джендър идеология. Отделно от това, създателите на учебника са уважавани учени, а не джендър идеолози. В учебника написа, че в зрелост младежите доближават обществена и полова зрялост. Да, като думи е доста близо до " обществен пол ", но е напълно друго по значение. Няма никаква заплаха човек, на който не му се привижда джендър идеология, да бъде индоктриниран в такива ", отговори ѝ министър Красимир Вълчев от трибуната в пленарната зала на Народното събрание по време на днешния парламентарен надзор.



Елена Аксиева (вляво), преди да стане депутат. Снимка: Facebook



Елена Аксиева през днешния ден. Снимка: Народно заседание

Той увери, че в случай че посредством учебник или по различен метод в просветителната ни система се внушава така наречен джендър идеология, той ще я спре и че е изрично срещу сходни внушения:

" И като министър, и като родител не считам, че джендър идеологията би трябвало да бъде проповядвана по какъвто и да е метод в учебно заведение. Уверявам Ви, че в случай че има текстове в учебниците или други прояви в просветителната система, които проповядват джендър идеология, ще подхваща дейности за преустановяването им - било то искане за смяна на наличието на учебник, прекъсване на анкета или нещо друго. В случая обаче обстановката не е такава ".

Законът за предучилищното и учебното обучение, образователните стратегии, планът на тактика за възпитателната работа в учебните заведения, който разработихме обрисуват периметъра от полезности, на които би трябвало да обучим и възпитаме децата си - измежду тях те е по този начин наречената джендър идеология, успокои дамата той.

Тя обаче се възпротиви. Увери, че не приказва случайно, а е чела - даже купила учебника. Прочела страниците, в  които се приказва за сексуалността и ги разяснява с думите: " Не намирам общо с това, което би трябвало да участва в един учебник ". Изтълкувала написаното като реклама на хомосексуалността.

Аксиева направи и друго впечатляващо изказване, а точно, че " толерантността няма общо с това какво децата би трябвало да учат ".

Министърът не разяснява въпроса дали толерантността се предава по генетичен път, или се възпитава, само че обърна внимание на дискусионните текстове за хомосексуалността.

" Нали не очаквате да скрием от 16-годишни деца термина хомосексуализъм - попита той. - Що се отнася до термина полова еднаквост, явно е от подтекста, че става дума за полова ориентировка, а не за обществена роля. "

" Съзнавам, че тематиката е настояща и привлекателна за политическо говорене, даже чувствам конкуренция в анти джендър реториката, само че в случай че възприемем Вашата логичност да осъждаме всичко, което периферно, звуково или по някакъв различен метод кореспондира с термини от джендър идеологията, рискуваме да забраним цялото полово, здравно и даже гражданско обучение . Рискуваме да забраним и говоренето за равнопоставеност на половете. Рискуваме анти джендър говоренето да прерасне в хистерия или цензура .

Имаме потребност от позитивен публичен диалог на какви полезности да възпитаме децата си, на какви познания и умения да ги научим, по какъв начин да ги създадем положителни хора, пълноценни хора и положителни жители, по какъв начин да преподаваме полово обучение, което изисква тактичност и така нататък Тези диалози не би трябвало да водим в изискванията на морална суматоха. Накрая още един път Ви убеждавам, че в случай че има текстове в учебниците и други прояви на просветителната система, които проповядват така наречен джендър идеология, ще подхваща дейности за преустановяването на съответния случай ", сподели още Вълчев.

Оказа се, че депутатката е пропуснала обстоятелството, че учебниците за девети клас не са безвъзмездни за учениците и попита с какъв брой пари страната е финансирала въпросния учебник по биология.

" За учебника не са отпускани държавни средства, защото закупуването на учебниците за девети клас не се финансира от страната - наложи се да изясни министърът. - Що се отнася до нова комисия (каквато депутатката на " Воля " изиска бел. ред.), по искане на народни представители, сме образували освен комисия, само че и механизъм за обзор на наличието на учебниците за дискусионни, противоречиви моменти. Над 3500 учители са се присъединили в този механизъм. Включили са се и учени, преподаватели във висшите учебни заведения. Ще желая от по-тесния формат на комисията особено да обърне внимание на тези текстове, като организира нарочна полемика има ли такива, в случай че кажат, че има, подготвен съм да се съобразя с тяхното мнение. "
Източник: offnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР