Депутатите от парламентарната група на ДПС Йордан Цонев и Хамид

...
Депутатите от парламентарната група на ДПС Йордан Цонев и Хамид
Коментари Харесай

ДПС vs анти-ДПС - заплахи и опити за спасяване на кожата


Депутатите от парламентарната група на Движение за права и свободи Йордан Цонев и Хамид Хамид дадоха отговор на изключените депутати от Движението, а в този момент самостоятелни народни представители, отпред с Джевдет Чакъров за изказванията за

Първо пред публицистите в коридорите на Партийния дом застана Йордан Цонев, който съобщи, че от 10 дни всички деятели на партията са атакувани по телефона, когато се приберат по родните си места.

" Всички те (активистите на Движението - б.р.) пристигнаха и ми споделиха, че тезите, с които са атакувани, са: " Нашата партия ще им я дадем на тях ли? ", " Ние, турците, ще си дадем партията ли? " , " Кой ще ни вземе партията - българите или помаците ли? ", показа Цонев част от отправените закани.
 Джевдет Чакъров и изключените от Движение за права и свободи видяха опит за завладяване на партията
Джевдет Чакъров и изключените от Движение за права и свободи видяха опит за завладяване на партията

Заканиха се да не разрешат разкол в етническата карта на България

Йордан Цонев посочи, че тези, които са заплашвали деятелите на Движение за права и свободи, са някогашните народни представители от Движението - Джевдет Чакъров, Рамадан Аталай, Джейхан Ибрямов, Севим Али. Всички те са заплашвали деятелите на Движение за права и свободи по телефона, уточни Цонев.

Той цитира и форума във Facebook - " Аз поддържам Доган " и запита дали медиите не са прочели странни етнически апели. Самият Цонев прочел десетки етнически апели. " Модераторът трябваше да изтрие всички тези постове, както трие нашите постове. Всеки пост, който не е поддръжка на тези хора, а е в поддръжка на екипа на Пеевски, се изтрива мигновено, а постовете, които имат етнически темперамент, не се триха ", ядоса се Йордан Цонев. И прикани - да не се тормозят деятелите на Движение за права и свободи с етнически активи.

Впоследствие Хамид Хамид съобщи, че не става въпрос за фейсбук войни, а български жители от мюсюлмански генезис и етнически турци са унизени от няколко някогашен народни представители от Движение за права и свободи.

" Това не е философията на Движение за права и свободи. Д-р Ахмед Доган няма да разреши група дерибеи, които се пробват да спасят личните си кожи, с цел да останат народни представители, да употребяват него като заслон, да употребяват етническия модел и етническата карта, с цел да оцелеят по някакъв метод за още няколко месеца. Това не е Движение за права и свободи, това е анти-ДПС и ние няма да го позволим ", безапелационен бе Хамид Хамид.
 Рамадан Аталай: Който вади етническата карта, си отпътува от политиката
Рамадан Аталай: Който вади етническата карта, си отпътува от политиката

Той посъветва Йордан Цонев да прочете стихотворението " Аз съм българче "
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР