Депутатите от ДПС, които вече са независими, начело със съпредседателя

...
Депутатите от ДПС, които вече са независими, начело със съпредседателя
Коментари Харесай

"ДПС " е готова на разговори за правителство с третия мандат

Депутатите от Движение за права и свободи, които към този момент са самостоятелни, отпред със съпредседателя на партията Джевдет Чакъров, са подготвени да беседват за сформиране на кабинет с третия мандат. Това оказва се от публикувана позиция от името на Чакъров.

По думите на заместник-председателя на партията във всяко семейство се случва татко и наследник да се скарат от време на време

Oт парламентарната група на групировката бяха изключени или напуснаха 25-има депутати, които поддържат Ахмед Доган в настояването му за оставка на съпредседателя на партията Делян Пеевски. Така в групата останаха едвам 22-ма депутати.

В прессъобщението с позицията на Джевдет Чакъров се показва, че тя е на „ Движение за права и свободи (без Пеевски и група) “.

 След отдръпването на Байдън: Бил и Хилари Клинтън поддържаха Камала Харис Тази сутрин 5 мин. След отдръпването на Байдън: Бил и Хилари Клинтън поддържаха Камала Харис  Клиентите избраха визията и асортимента на първия концептуален BILLA магазин в Студентски град Съдържание от партньори 3 мин. Клиентите избраха визията и асортимента на първия концептуален BILLA магазин в Студентски град  ПП-ДБ получи и върна празна досието с втория мандат за държавно управление (ВИДЕО) България 2 мин. ПП-ДБ получи и върна празна досието с втория мандат за държавно управление (ВИДЕО)  Православната черква уважава Мария Магдалина като изцелителка на бесовете България 2 мин. Православната черква уважава Мария Магдалина като изцелителка на бесовете  Живот след пожарите: Каква помощ получиха хората в Ямболско? Тази сутрин 3 мин. Живот след пожарите: Каква помощ получиха хората в Ямболско?  Горещ понеделник с превалявания и гръмотевични стихии следобяд България 3 мин. Горещ понеделник с превалявания и гръмотевични стихии следобяд  Знаменитости поддържат Камала Харис за президент Светът 3 мин. Знаменитости поддържат Камала Харис за президент  След отдръпването на Байдън: Бил и Хилари Клинтън поддържаха Камала Харис Тази сутрин 5 мин. След отдръпването на Байдън: Бил и Хилари Клинтън поддържаха Камала Харис  Клиентите избраха визията и асортимента на първия концептуален BILLA магазин в Студентски град Съдържание от партньори 3 мин. Клиентите избраха визията и асортимента на първия концептуален BILLA магазин в Студентски град  ПП-ДБ получи и върна празна досието с втория мандат за държавно управление (ВИДЕО) България 2 мин. ПП-ДБ получи и върна празна досието с втория мандат за държавно управление (ВИДЕО)  Православната черква уважава Мария Магдалина като изцелителка на бесовете България 2 мин. Православната черква уважава Мария Магдалина като изцелителка на бесовете  Живот след пожарите: Каква помощ получиха хората в Ямболско? Тази сутрин 3 мин. Живот след пожарите: Каква помощ получиха хората в Ямболско?  Горещ понеделник с превалявания и гръмотевични стихии следобяд България 3 мин. Горещ понеделник с превалявания и гръмотевични стихии следобяд  Знаменитости поддържат Камала Харис за президент Светът 3 мин. Знаменитости поддържат Камала Харис за президент

„ Вече изразихме позиция, че сме подготвени, в случай че бъдем поканени, да участваме в диалог за опциите за сформиране на държавно управление с третия мандат.  Става въпрос за кардинален диалог, в който да се търсят общи цели и цели за стабилизация и развиване на страната, в границите на одобрената евроатлантическа ориентировка на България. Единствено с Възраждане не бихме водили диалози. За страдание, мнението ни е, че шансът за сформиране на държавно управление, в границите на този парламент, с третия мандат е напълно най-малък. Но едни такива диалози при всички случаи биха били потребни за в бъдеще. Защото след следващите предварителни парламентарни избори, ще сме изправени пред същите провокации за сформиране на държавно управление и би било потребно да имаме някаква основа, на която да стъпим. “, написа Чакъров.

Все още не е известно на коя парламентарна група ще бъде връчен третият мандат, откакто по-рано през днешния ден ПП-ДБ върна втория. Заместник-председателят на Българска социалистическа партия Кристиан Вигенин прикани президента Румен Радев да направи още един кръг съвещания преди връчването на третия мандат. Последният път, когато беше в сходна обстановка – през март 2024 година Радев избра да даде мандата на „ ИТН “.

Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР