Денят накратко: Ще ядем ли шкембе чорба с Илон Мъск, правителство на малцинството и трус в Турция
Денят в няколко фрази – това е цифровата графа на btvnovinite.bg „ Денят в резюме “ за 22 ноември 2022 година
Продължава сагата с Илон Мъск и дали ще посети България. Бившите политически сътрудници заговориха за държавно управление на малцинството, въпреки да не е най-хубавата концепция. В Турция имаше мощно земетресение, което се е усетило и у нас, а настъпващата зима плаши жителите на Украйна.
Белоградчик тръпне в очакване дали Илон Мъск ще влага в Северозапада. В Туитър заваляха предложения към притежателя на „ Тесла “, обществената мрежа и SpaceX.
Милиардерът има и резервация за ресторант у нас, за която към момента не е ясно дали е същинска или не.
Нов ден, нови гонки – този път в Бургас и на Автомагистрала „ Тракия “. Джип с бежанци катастрофира при гонене с жандармерията и полицейски коли.
На автомагистралата кола с мигранти беше преследвана до региона на Драгоман преди сполучливо да бъде спряна.
Иван Демерджиев разгласи, че са импортирани оферти за законови промени по отношение на незаконната миграция, като задачата е „ Министерство на вътрешните работи да не остава единствено “ в сходни обстановки.
В същото време Георги Семерджиев получи пет обвинявания поради злополуката на бул. „ Черни връх “.
В политически аспект, за първи път се прокрадна концепцията за „ държавно управление на малцинството “ сред някогашните сътрудници от „ Продължаваме промяната “ и „ Демократична България “. Все отново признаха, че това не е най-хубавата концепция.
Настъпващата зима към този момент плаши жителите на Украйна. Според кмета на Киев Виталий Кличко това ще бъде най-лошата зима след Втората международна война.
Отново в Украйна – сирени за въздушна паника и детонации в столицата Киев. Заради ракетната офанзива е спряно водоснабдяването на града.
В Турция – мощно земетресение, което беше усетено и у нас. Съобщава се за опустошения и потърпевши хора.
Рекордни температури, вилнеещи пожари, опустошителни наводнения и нестихващи земетресения… и 2022 година бе обхваната от рискови метеорологични феномени. Какво се случи на срещата за климата в Египет?
Три дни след земетресението в Индонезия, малко момче беше извадено от руините на дома му.
Благодарение на пожарникари в Рудозем, кенийското село Буабуи ще се радва на чиста питейна вода. Огнеборците събрали пари за построяването на бунар там.
Поговорихме с фотографа, снимал обичаните на Мъск Белоградчишки скали.
А софийската Витошка попадна в необикновена ранглиста – за най-скъпите търговски улици в Европа.
Има и нов епизод на „ Жените на България “.
Източник: btvnovinite.bg
КОМЕНТАРИ




