Денят ще започне с минимални температури в странaта от 5

...
Денят ще започне с минимални температури в странaта от 5
Коментари Харесай

Очаква ни дъждовна седмица

Денят ще стартира с минимални температури в странaта от 5 до 13 градуса, по Черноморието - 11. Преди обед ще има раздрана облачност - до забележителна над западните региони.

Следoбед в Югозападна България и Централна Дунавска низина ще превалява и прегърмява. В региона на Благоевград има условия за слаби градушки. 

През нощта преваляванията ще стопират и облаците ще понижават. Вятърът ще бъде слаб от югоизток със скорост до 20 км/ч. Максималните температури ще са от 15 до 24 градуса, по Черноморието - до 17. 

Влажни въздушни маси от запад ще се спускат към Балканите. През идната седмица в западните и южните региони ще има повече превалявания. Сумарно от през днешния ден до сряда ще доближават до 50-60 л/м2. 

Във вторник преваляванията в западните и южните региони ще бъдат интензивни. В сряда и четвъртък от запад на изток ще минават бързо облачни талази. Следобед ще вали и гърми в северните и източните региони, с условия за мощни гръмотевични стихии тук-там.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР