Честит 1 юни! Балонче за 10 евро, моля - все пак детството е безценно
Денят на детето е. Денят, в който усмивките би трябвало да са безвъзмездни, а насладата – налична за всички. Само че някой очевидно е решил да добави към празничната стратегия и къс курс по инфлация.
Публикация в обществените мрежи провокира бурни реакции, откакто родител се оплака, че е платил 10 евро за детски балон по време на празненствата за 1 юни.
„ Що се е*авате с хората? Закривайте я тая страна, тука е мазохизъм да отглеждаш дете! Може ли в деня на детето да продавате балони по 10 евро? “, възмущава се създателят на обявата.
Допълнителна пикантна детайлност е, че цената на никое място не била оповестена.
„ Цена нямаше на никое място написана, доста подходящо поради празника на децата. Подигравка “, добавя той.
И тук стартира класическият български спор.
Едните са безапелационни: „ Докато има кой да купува, ще има кой да продава. “
Други предлагат изпитаната тактика „ Джъмбо против инфлацията “, където балонът коства левче-два и не изисква потребителски заем. Трети метафизичен означават, че същинският проблем не е цената на балона, а цената на живота. И евентуално са прави.
Защото когато месечните детски надбавки са 25 евро, а едно балонче коства близо половината от тях, човек стартира да се пита дали не е попаднал на неверния щанд. Или в неверната страна.
Разбира се, всеки търговец има право самичък да дефинира цените си. Пазарна стопанска система. Свободен пазар. Който не иска - не купува. Само че Денят на детето сякаш би трябвало да е празник за децата, а не тест за устойчивост на родителския портфейл.
В последна сметка балонът ще се спука след няколко часа. Споменът за цената му обаче евентуално ще остане много по-дълго. И в случай че някой се чуди за какво хората реагират толкоз остро - може би тъй като в България все по-често не балоните летят в небето, а цените.
Публикация в обществените мрежи провокира бурни реакции, откакто родител се оплака, че е платил 10 евро за детски балон по време на празненствата за 1 юни.
„ Що се е*авате с хората? Закривайте я тая страна, тука е мазохизъм да отглеждаш дете! Може ли в деня на детето да продавате балони по 10 евро? “, възмущава се създателят на обявата.
Допълнителна пикантна детайлност е, че цената на никое място не била оповестена.
„ Цена нямаше на никое място написана, доста подходящо поради празника на децата. Подигравка “, добавя той.
И тук стартира класическият български спор.
Едните са безапелационни: „ Докато има кой да купува, ще има кой да продава. “
Други предлагат изпитаната тактика „ Джъмбо против инфлацията “, където балонът коства левче-два и не изисква потребителски заем. Трети метафизичен означават, че същинският проблем не е цената на балона, а цената на живота. И евентуално са прави.
Защото когато месечните детски надбавки са 25 евро, а едно балонче коства близо половината от тях, човек стартира да се пита дали не е попаднал на неверния щанд. Или в неверната страна.
Разбира се, всеки търговец има право самичък да дефинира цените си. Пазарна стопанска система. Свободен пазар. Който не иска - не купува. Само че Денят на детето сякаш би трябвало да е празник за децата, а не тест за устойчивост на родителския портфейл.
В последна сметка балонът ще се спука след няколко часа. Споменът за цената му обаче евентуално ще остане много по-дълго. И в случай че някой се чуди за какво хората реагират толкоз остро - може би тъй като в България все по-често не балоните летят в небето, а цените.
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




