Денвър започна защитата на титлата в НБА с победа над

...

Денвър започна защитата на титлата в НБА с победа над Лейкърс

Денвър стартира отбраната на купата в НБА с победа над Ел Ей Лейкърс със 119:107. Преди мача имаше дълга гала по награждаването на първенците от предишния сезон. Играчите на Нъгетс получиха пръстените си, а Никола Йокич - и наградата за MVP на финалите.

Денвър стартира мача добре и водеше с 14 точки след първата част. Лейкърс понижи изоставането си на 9 на почивката. В третата четвърт разликата скочи на 18 точки, само че със серия от 13 следващи, почнала в края на частта и траяла при започване на четвъртата, гостите се върнаха в мача и понижиха изоставането си единствено на 3. Домакините обаче не позволиха поврат и с добра игра в нахлуване завоюваха мача.

Никола Йокич стартира сезона с трипъл-дабъл - 29 точки, 13 битки и 11 асистенции, Джамал Мъри вкара 21, а Кентавиъс Колдуел-Поуп добави 20. За гостите най-резултатен беше Леброн Джеймс с 21 точки, 8 битки и 5 асистенции. Лейкърс записа шеста поредна загуба от Нъгетс и към момента няма победа над тях през календарната 2023 година.

В другия мач от първата вечер за сезона Финикс се наложи със 108:104 над Голдън Стейт. Девин Букър означи 32 точки за спечелилите, а Кевин Дюрант добави 18. За " Голдън стейт " Стеф Къри приключи с 27.

Домакините се връщаха в играта до последно, като разликата стана 2 точки единствено 20 секунди преди края, откакто следващата тройка на Стеф Къри влетя от голямо разстояние. Той вкара 27 т., а Клей Томпсън приключи с 15 за победения Голдън Стейт.

В четвъртък сутринта от 04:00 ч Юта приема Сакраменто, а дуелът би трябвало да даде дебют в лигата на Александър Везенков. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg