Денвър Нъгетс взе гостуването си на Бруклин Нетс със 108:102

...

Йокич с трипъл-дабъл за Денвър, Остин Рийвс запази шансовете на Лейкърс за плейофите

Денвър Нъгетс взе гостуването си на Бруклин Нетс със 108:102 в следващ мач от постоянния сезон в НБА. Звездата на „ буците “ Никола Йокич се регистрира с следващ " трипъл-дабъл " за триумфа – 22 точки, 17 битки и 10 асистенции, като приключи с 9/12 при стрелбата за две точки.

Най-резултатен за спечелилите бе Майкъл Портър-младши с 28 пункта, към които прибави девет битки и три асистенции. Джамал Мъри приключи с 25 точки и осем завършващи подавания, а с 10 способства Арън Гордън.

За „ мрежите “ Микал Бриджис бе над всички с 23 точки. С 19 се регистрира Ник Клакстън, а 14 и 12 прибавиха надлежно Камерън Джонсън и Сет Къри. Спенсър Динуиди вкара осем точки и даде 11 асистенции, само че напъните на играчите на Нетс се оказаха незадоволителни за победа.

Денвър остава водач на Запад с баланс 48-24, до момента в който Бруклин е шести в Източната конференция с 39 победи и 32 загуби след третото следващо проваляне в Лигата. Тимът заема последното място в плейофите.

Лос Анджелис Лейкърс се наложи над Орландо Меджик със 111:105, като в основата на триумфа за „ езерняците “ бе Остин Рийвс, който избухна 35 точки, към които добави 6 битки и 6 асистенции.

След този триумф Лейкърс резервира възможностите си за плейофи, откакто заема 11-о място в Западната конференция с баланс от 35 победи и 37 провали 10 дуела преди края на постоянния сезон в НБА. Орландо Меджик пък се намира на 13-а позиция в Източната конференция с баланс от 29-43.

След като изоставаше през целия първи интервал, Лейкърс поведе с 28:25 с тройка в края на частта. Втората четвърт бе извоювана от „ езерняците “ с 31:24, с което си осигуриха преднина от 10 точки на почивката при 59:49.

В третата четвърт двата тима си размениха серии с по надлежно 6 и 8 безответни точки, а преди финалния интервал Орландо стопи пасива си на единствено три точки при 81:85. Секунди преди края резултатът бе еднакъв 103:103, само че значими стрелби на Лейкърс и серия от 8:2 му донесе крайния триумф.

За триумфа на домакините Остин Рийвс наниза 35 точки, ДиАнджело Ръсел вкара 18, а Антъни Дейвис добави дабъл-дабъл от 15 точки и 11 асистенции.

Най-полезен за Орландо Меджик бе Франц Вагнер, който се регистрира с 21 точки, 8 битки и 7 асистенции. Пауло Банкеро също вкара 21 с 6 битки, а Маркеле Фулц приключи срещата с дабъл-дабъл от 12 точки и 10 битки.