Денвър Нъгетс се доближи на победа от финала на НБА,

...

Денвър би Лейкърс за трети път във финала на Запад

Денвър Нъгетс се приближи на победа от финала на НБА, откакто надви  със 119:108. Това е трети триумф за отбора в серията, играе се до четири победи. Никой тим в историята на НБА не е правил поврат от 0:3, с цел да завоюва плейофна серия.

Джамал Мъри вкара 30 от своите 37 точки през първото полувреме в гостуването в Лос Анджелис. Никола Йокич вкара 15 точки в четвъртата четвърт, като двукратният MVP приключи с 24 точки, 8 асистенции и 6 битки. В своята история Денвър не е играл.

Антъни Дейвис записа 28 точки и 18 битки за Лейкърс. ЛеБрон Джеймс добави 23 точки, 12 асистенции и 7 битки, а Остин Рийвс приключи с 23 точки и 7 битки.

„ Трябва да вземем един мач. Това е – малко по малко. Имахме шансове, не се възползвахме. Сега би трябвало да мислим единствено за четвъртия мач “, сподели Джеймс.

Източник: flashnews.bg