ДЕНВЪР (АП) — Никола Йокич вкара 41 точки и прехвърли

...

Йокич отбелязва 41 точки и води Нъгетс пред Тимбъруулвс със 116-107, за да поведе на Запад

ДЕНВЪР (АП) — Никола Йокич вкара 41 точки и трансферира Денвър Нъгетс след Минесота и еднолично владеене на първото място в тесния Плейофна конкуренция в Западната конференция с победа със 116-107 над Тимбъруулвс в сряда вечерта.

Йокич насочи 16 от 20 удара против най-хубавата отбрана на НБА, до момента в който през по-голямата част от нощта беше охраняван от най-хубавия бранител на лигата Руди Гобер. Джамал Мъри добави 20 точки за 27 минути, а Майкъл Портър младши вкара 18.

Антъни Едуардс поведе Минесота с 25 точки, само че не беше фактор в четвъртата четвърт, когато Денвър се отдръпна. Майк Конли добави 19 точки за Уулвс.

Нъгетс (56-24) поведоха с един мач пред Минесота и Оклахома Сити, които са с 55-25. Тъндър победи Сан Антонио със 127-89 в сряда вечерта, с цел да остане на поразително разстояние от първия подложен в Запада.

Защитаващият купата на НБА Нъгетс е най-хубавият в Западната конференция 33-8 вкъщи. Денвър и Минесота разделиха своите сезонни серии 2-всички и Нъгетс тр...