ДЕНВЪР (АП) — Майкъл Портър младши имаше 30 точки, за

...

Портър вкарва 30 точки, Нъгетс удържат ралито на Хийт през 4-та четвърт при победа със 103-97

ДЕНВЪР (АП) — Майкъл Портър младши имаше 30 точки, с цел да помогне за повдигането на точковия товар, откакто Джамал Мъри напусна заради навехнат гален и Денвър Нъгетс съумяха да предотвратят ралито на Маями през четвъртото тримесечие, с цел да победят Хийт със 103-97 в четвъртък вечер.

Портър беше 12 от 23 от пода, в това число четири тройки, и имаше 11 битки, с цел да оказват помощ на Нъгетс да подобрят резултата си до 5-0 след почивката в Мача на звездите.

Напредна с 16 през четвъртата четвърт, Денвър видя, че Маями понижи с 99-97 след плаващ банков удар на Джими Бътлър с 11 секунди оставащи. Никола Йокич направи две наказателни удара, с цел да подпечата резултата в мач, в който Нъгетс в никакъв случай не изоставаха.

Йокич приключи с 18 точки, 11 битки и седем асистенции, поставяйки завършек на поредност от четири трипъл-дабъла. Двукратният MVP на НБА вкара осем от 11 точки на Денвър в края на мача.

Мъри напусна тъкмо преди полувремето, откакто изкълчи десния си гален, когато се приземи...