Деница Сачева разби фантазията на ПП-та за разпад на управлението: Правителството ще остане дотогава, докогато Бойко Борисов реши
Деница Сачева, заместник-председател на ПГ на ГЕРБ-СДС съобщи в изявление на БНР, че държавното управление ще остане до тогава, докато водачът на ГЕРБ Бойко Борисов реши.
Тя акцентира, че управляващото болшинство не е водило договаряния с водача на „ ДПС-Ново начало “ Делян Пеевски за поддръжка, каквато получи при гласуването по вота на съмнение:
„ За разлика от ДПС-ДПС те (ДПС-НН) нямат нито заместник-председател на Народното събрание, нито имат ръководители и зам.-председатели на парламентарни комисии. Търсенето на дискурса през назначенията стартира да става вербален капан. Какви политика поставят ДПС-ДПС на масата за разглеждане, а не кой тъкмо човек в коя точна общинска или държавна работа би трябвало да бъде назначен “, акцентира Сачева.
Има съглашение за парламентарно болшинство, в което е и ДПС-ДПС, само че квоти нямаме
Сачева уточни, че да, има съглашение за парламентарно болшинство, в което е и ДПС-ДПС, само че квоти няма.
„ Помежду си даже нямаме квоти. Там, където има показани кандидатури, които след разискване в Съвета за взаимно ръководство (ССУ), се реши, че могат да извършват политиките, които сме заложили, тогава тези хора могат да бъдат прегледани като назначения “, изясни тя.
С вотовете на съмнение се губи парламентарно време, счита още Сачева.
„ Хората желаят непоклатимост и този, който ще се опита още веднъж да бъде дестабилизиращ фактор, без значение с какви претекстове прави това, ще бъде огромният губещ. По отношение на стратегическите цели, които сме си сложили, печеливши са единствено тези, които търсят непоклатимост и съгласие, а не тези, които търсят разграждане и кавги “.
Във връзка със декларираното желание на „ Възраждане “ да внесат нов избор на съмнение, като този път е по тематиката корупция, Сачева зави, че не е чула за нито един корупционен скандал, откогато това държавно управление съществува.
Ако ПП-ДБ желаят да работят за еврозоната, това ще стане посредством действителни политически дейности, изтъкна тя.
Safenews напомня, че предходната седмица държавното управление оцеля след гласуването на вота на съмнение.
„ Предварително жертван на неуспех “ – по този начин бе дипломиран този избор на съмнение към кабинета „ Желязков “, който беше импортиран от „ Възраждане ” и подсилен от депутатите от „ Величие ” и МЕЧ. Причината за неговото искане е систематичен неуспех на държавното управление във външната политика.
54 от депутатите гласуваха „ за “, 150 народни представители „ срещу “ и никой не се „ въздържа “ от правото си на избор.
От ДПС-НН показаха, че това е загуба на време
НА ЖИВО-Делян Пеевски ПРИЗОВА: Хайде да си оправим България и да работиме за хората
Още вести четете в: България, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




