Денислава Глушкова в партньорство с японката Саяка Иши загуби мача

...

Денислава Глушкова загуби мача на двойки при девойките от първия кръг на Ролан Гарос

Денислава Глушкова в партньорство с японката Саяка Иши загуби мача на двойки при девойките от първия кръг на " Ролан Гарос " против аржентинката Лусиана Мояно и перуанката Лусиана Аларкон Перес с 5:7, 2:6. Срещата продължи 1 час и 18 минути.

В първия сет Глушкова и Иши губеха в резултата с 2:5, само че съумяха да изравнят геймовете, преди съперничките им от Южна Америка да завоюват два следващи и да затворят сета.

Във втория сет Мояно и Перес рано взеха задатък и с два пробива си подсигуряваха безпроблемното 6:2.

Така Денислава Глушкова продължава присъединяване си на Откритото състезание на Франция единствено самостоятелно, като във втория кръг ще се срещне с поставената под номер 7 швейцарка Селин Наеф и при възможен триумф в идната фаза ще се изправи против чехкинята Сара Бейлек.